Trwa ładowanie...
dlvsti6

Fitch obniżył rating długoterminowy ING BSK do A- z A

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Fitch Ratings obniżył rating długoterminowy podmiotu (IDR) ING Banku Śląskiego do A- z A oraz perspektywę tego ratingu do stabilnej z negatywnej, podała instytucja. Zmiana ratingu jest następstwem analogicznego działania ratingowego wobec głównego akcjonariusza banku - ING Bank N.V.

Share
dlvsti6

"Zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, Fitch zrewidowała ratingi dla banków, biorąc pod uwagę zaawansowane stadium implementacji nowych regulacji europejskich w zakresie funkcjonowania banków, przede wszystkim dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/59/UE ustanawiającej ramy na potrzeby działań naprawczych oraz restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w odniesieniu do instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych (Bank Recovery and Resolution Directive - BRRD) oraz wspólny mechanizm restrukturyzacji (Single Resolution Mechanism - SRM). Zdaniem agencji, nowe regulacje istotnie zmniejszają prawdopodobieństwo uzyskania pomocy rządowej przez banki, wobec czego obecne ratingi nie zawierają potencjalnego wsparcia ze strony instytucji rządowych" - czytamy w komunikacie.

Zmiana ratingu podmiotu oraz jego perspektywy nie miała wpływu na pozostałe ratingi nadane przez agencję. Agencja potwierdziła rating krótkoterminowy IDR banku na poziomie F1 oraz rating wsparcia na poziomie 1. Zmiana ratingu nie dotyczyła ratingu indywidualnego - Viability Rating, który jest na poziomie bbb+, podano również.
ING Bank Śląski jest notowany na GPW (najpierw jako Bank Śląski) od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

(ISBnews)

dlvsti6

Podziel się opinią

Share
dlvsti6
dlvsti6