Trwa ładowanie...
d3vkewk

Fitch podniósł rating listów zastawnych mBanku Hipotecznego do A

Warszawa, 04.07.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings Ltd podwyższyła rating hipotecznych listów zastawnych emitowanych przez mBank Hipoteczny do A z BBB+ oraz perspektywę ratingu - do pozytywnej ze stabilnej, podał bank.

Share
d3vkewk

Podwyższenie ratingu nastąpiło w wyniku zmian w ustawie o listach zastawnych i bankach hipotecznych, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2016 r., wyjaśniono w komunikacie.

"Pozytywna perspektywa ratingu hipotecznych listów zastawnych odzwierciedla oczekiwania agencji Fitch co do ograniczenia w perspektywie rocznej ryzyka kredytowego i walutowego wierzytelności kredytowych banku z tytułu udzielonych i nabytych kredytów zabezpieczonych hipotecznie, znajdujących się w rejestrze zabezpieczenia hipotecznych listów zastawnych" - czytamy w komunikacie.

W wyniku powyższej zmiany, rating hipotecznych listów zastawnych emitowanych przez bank plasuje się w skali inwestycyjnej w kategorii A, oznaczającej wysoką wiarygodność kredytową, podsumowano w komunikacie.

mBank Hipoteczny należy w 100% do mBanku (dawniej BRE Bank). Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank.

(ISBnews)

d3vkewk

Podziel się opinią

Share
d3vkewk
d3vkewk