Fitch podniósł ratingi PKP IC do BBB, BBB+ oraz A+(pol), perspektywa stabilna

Warszawa, 14.01.2015 (ISBnews) -  Fitch Ratings podniósł rating długoterminowy podmiotu (IDR) PKP Intercity dla długu w walucie obcej do BBB z BBB- oraz w walucie krajowej do BBB+ z BBB. Ponadto Fitch podniósł długoterminowy rating krajowy do poziomu A+(pol) z A(pol). Perspektywa ratingów jest stabilna, podała agencja.

"Podniesienie ratingu odzwierciedla wzmocnione powiązania z większościowym udziałowcem spółki, państwem polskim (zagraniczny i krajowy IDR A-/stabilna i A/stabilna), biorąc pod uwagę, że udział długu gwarantowanego przez państwo stopniowo wzrósł do ok. 60% na koniec 2014 r. z 36% na koniec 2012 r. ze względu na finansowanie wydatków inwestycyjnych z gwarantowanych przez państwo kredytów" - czytamy w komunikacie.

Podniesienie ratingu uwzględnia również zwiększone wynagrodzenia z tytułu kontraktów na świadczenie usług o charakterze użyteczności publicznej w transporcie pasażerskim, uzgodnione z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, które pozytywnie wpływają na rentowność spółki, podano również.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)