Trwa ładowanie...
d4lb1ng

Fitch podtrzymał ratingi dla BOŚ Banku na poziomie BBB oraz A(pol)

Warszawa, 13.04.2015 (ISBnews) - Agencja ratingowa Fitch Ratings potwierdziła oceny ratingowe dla Banku Ochrony Środowiska (BOŚ), m.in. rating długoterminowy IDR w walucie obcej BBB oraz krajowy rating długoterminowy A(pol) - oba z perspektywą negatywną, podał bank.

Share
d4lb1ng

Fitch podtrzymał także rating krótkoterminowy IDR w walucie obcej na poziomie F3, krajowy rating krótkoterminowy F1(pol), rating indywidualny (rating viability) bb i rating wsparcia (support rating floor) BBB.

Agencja zwraca uwagę, że obecne utrzymanie ocen ratingowych opiera się na dużym prawdopodobieństwie wsparcia ze strony większościowego akcjonariusza - Skarbu Państwa, a także na znaczącej roli banku w finansowaniu projektów proekologicznych w kraju.

"Jednocześnie agencja zwraca uwagę na duże prawdopodobieństwo, że - ze względu na wprowadzenie BRRD (dyrektywa w sprawie restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków) - poziom wsparcia może zostać do końca I połowy 2015 roku obniżony i w konsekwencji rating długoterminowy IDR jak również rating wsparcia (support rating) mogą zostać obniżone odpowiednio do poziomów: BB i 3" - czytamy w komunikacie.

d4lb1ng

Euroobligacje wyemitowane przez BOŚ Finance w wysokości 250 mln euro otrzymały rating BBB.

Ratingi dla Programu Emisji Obligacji o maksymalnej wartości do 2 mld zł otrzymały ratingi: krajowy rating długoterminowy: A(pol), krajowy rating krótkoterminowy: F1(pol). Z kolei obligacje podporządkowane serii R1 w wysokości 83 mln zł otrzymały rating: BBB-(pol).

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

(ISBnews)

d4lb1ng

Podziel się opinią

Share
d4lb1ng
d4lb1ng