Trwa ładowanie...
dr4w21z

Fitch przyznał spółce Energa rating "BBB-", perspektywa stabilna

19.01. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch Ratings nadała spółce Energa długoterminowy rating IDR w walucie krajowej i obcej na poziomie "BBB-" oraz długoterminowy rating krajowy na...

Share
dr4w21z

19.01. Warszawa (PAP) - Agencja Fitch Ratings nadała spółce Energa długoterminowy rating IDR w walucie krajowej i obcej na poziomie "BBB-" oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie "A-(pol)". Perspektywy obu ratingów są stabilne - podał Fitch w komunikacie prasowym.

"Rating odzwierciedla profil EBITDA grupy Energa, który charakteryzuje się wysokim udziałem ze strony relatywnie stabilnej dystrybucji energii elektrycznej (46 proc. udział w 2010 r.), w porównaniu z 19-42-proc. udziałami innych podmiotów z obszaru utilities z Europy Centralnej ocenianych przez Fitch. Spodziewamy się, w przypadku Energi wzrostu tego udziału do ponad 50 proc. w średnim terminie" - podała agencja w komunikacie.

Analitycy Fitch ocenili w komunikacie, że wskaźnik dług/EBITDA Energi może wzrosnąć do 2,5 na koniec 2014 roku.

"To podniesienie poziomu zadłużenia będzie zawierało się w granicach obecnego ratingu" - dodali.

Agencja oceniła płynność spółki jako "silną".

"Na koniec września 2011 Energa miała 2 mld zł gotówki oraz jej odpowiedników i 34,5 mln zł krótkoterminowego długu" - wyjaśnili w komunikacie analitycy. (PAP)

kuc/ asa/

dr4w21z

Podziel się opinią

Share
dr4w21z
dr4w21z