Trwa ładowanie...
d2abfsa
banki

Fitch: utrzyma się negatywny trend w zakresie ratingu banków

Z powodu trudnego otoczenia, w którym działają
banki i spowolnienia globalnej gospodarki, obecny negatywny trend
w zakresie ratingu banków utrzyma się przez najbliższe miesiące -
ostrzegła międzynarodowa agencja Fitch Ratings.

Share
d2abfsa

W II kwartale tego roku liczba negatywnych działań ratingowych była ponad dwa razy wyższa niż pozytywnych i wyniosła 69 do 31 - podała agencja w komunikacie.

"Wprawdzie ryzyko dla płynności globalnego systemu bankowego zostało częściowo zażegnane przez akcje banków centralnych, ale w II kwartale tego roku nasiliły się obawy związane z zakresem negatywnego oddziaływania sytuacji na światowych rynkach kredytowych na kondycję sektorów pozafinansowych wysoko rozwiniętych gospodarek" - podaje Fitch w komunikacie.

"Banki działające na rynkach rozwiniętych borykają się z wyższymi kosztami kredytu i kosztami finansowania zewnętrznego" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor działu instrumentów finansowych Fitcha Gerry Rawcliffe.

Agencja nie wyklucza dalszej przeceny ratingu tzw. produktów finansowych powiązanych, łącznie z produktami tego typu odnoszącymi się do poręczyciela.

Większość działań związanych z obniżką ratingu lub jego perspektywy podjęto wobec banków europejskich i amerykańskich. W grupie tzw. rynków wschodzących przeważały działania pozytywne. 80 proc. banków analizowanych przez Fitch Ratings nadal ma perspektywę stabilną.

d2abfsa

Podziel się opinią

Share
d2abfsa
d2abfsa