Trwa ładowanie...

FoodCare oficjalnie przeprasza Michalczewskiego. Odszkodowania jednak nie zapłaci

To chyba najdłuższa walka Dariusza Michalczewskiego. Spór z byłym partnerem – firmą FoodCare - o wykorzystanie przydomka ”Tiger” jako nazwy napoju energetycznego trwa od lat. Efekt? Dwa wyroki, dwie racje i przeprosiny.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Walka Michalczewskiego z FoodCare trwa już 8 lat.
Walka Michalczewskiego z FoodCare trwa już 8 lat. Źródło: PAP, Fot: Stach Leszczyński
d3o2nm7

W piątek na łamach największych gazet w Polsce firma FoodCare zamieszcza pełnoformatowe przeprosiny kierowane do Dariusza Michalczewskiego i konsumentów.

"FoodCare Sp. z o.o. przeprasza konsumentów napojów energetycznych "TIGER” oraz Pana Dariusza Michalczewskiego za dopuszczenie się czynów nieuczciwej konkurencji oraz naruszenia praw Dariusza Michalczewskiego poprzez bezprawne wprowadzenie do obrotu napoju pod nazwą "TIGER" lub "BLACK TIGER" – możemy przeczytać w piątkowej "Rzeczpospolitej" lub "Gazecie Wyborczej".

    Gazeta Wyborcza
Źródło: Gazeta Wyborcza, Fot: Gazeta Wyborcza

W tej ostatniej FoodCare zamieścił dodatkowo oświadczanie. Tłumaczy w nim, że informacja na przeciwległej stronie jest wykonaniem prawomocnego wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 5 marca 2018.

d3o2nm7

Rachoń vs. Tiger. Protest w programie na żywo

Jednocześnie firma zaznacza, że w sporze z byłym bokserem równolegle toczy się inne postępowanie. W nim triumfuje jednak FoodCare. Ten sam sąd w listopadzie 2017 roku prawomocnie oddalił widmo konieczności wypłaty Michalczewskiemu odszkodowania za wykorzystanie słowa "Tiger" po rozwiązaniu umowy promocyjnej z firmą.

A chodzi o duże pieniądze. Michalczewski bowiem domagał się ponad 21 mln zł –o czym pisaliśmy w finansach WP. Sąd Apelacyjny uznał, że słowo 'Tiger' nie stanowi dobra osobistego Dariusza Michalczewskiego. "Sąd nakazał również Dariuszowi Michalczewskiemu zwrócenie FoodCare kosztów postępowania zarówno za pierwszą, jak i drugą instancję" – dodał wówczas przedstawiciel FoodCare.

d3o2nm7

Z przesłanego nam oświadczenia sportowca wynika, że Michalczewski nie ściąga rękawic. "Na wyrok, o którym mówi FoodCare, przysługuje mi jeszcze skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. FoodCare zapłacił już na rzecz mojej fundacji ponad 15 milionów zł, a ostatnie orzeczenie Sądu w Krakowie nakazało mu zapłatę jeszcze ponad 4,5 miliona zł, czyli łącznie prawie 20 milionów zł" - czytamy w przesłanym do redkacji piśmie Dariusza Michalczewskiego.

Boksowanie się Michalczewskiego z FoodCare trwa już 8 lat. To najprawdopodobniej najdłuższa walka byłego boksera. Sprawa rozpoczęła się jeszcze w 2010 roku, kiedy Fundacja "Równe Szanse” Dariusza Tiger Michalczewskiego rozwiązała umowę promocyjną z Foodcare.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3o2nm7

Podziel się opinią

Share
d3o2nm7
d3o2nm7