Trwa ładowanie...
d1r5b00

Forte ma umowę licencyjną ze spółką zależną ws. używania znaków towarowych

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Fabryka Mebli Forte zawarła ze swoją 100-proc. spółką zależną Antwerp SKA umowę licencyjną na korzystanie ze znaków towarowych słowno-graficznych zawierających oznaczenie Forte, podała spółka.

Share
d1r5b00

"Umowa licencyjna została zawarta na czas nieoznaczony i ma charakter odpłatny. Stawka opłaty licencyjnej została określona na podstawie powszechnej praktyki rynkowej w tym zakresie w wysokości 2% wartości przychodów" - czytamy w komunikacie.

Forte informowało wcześniej w tym tygodniu, że zawarło umowę z Antwerp SKA dotyczącą przeniesienia praw do znaków towarowych oraz praw użytkowania wieczystego i własności budynków, a także spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego, tytułem wniesienia wkładu niepieniężnego do Antwerp SKA. Łączna wartość aportu wynosi 205 456 272 zł netto.

Jak wówczas zapowiedziano, Antwerp SKA planuje kontynuować dotychczasowy sposób wykorzystania nabytych od Forte aktywów w zakresie najmu, natomiast w zakresie wykorzystania znaków towarowych planowane było zawarcie umowy licencyjnej.

Fabryki Mebli Forte są czołowym polskim producentem i eksporterem mebli, posiadającym cztery zakłady produkcyjne w Polsce oraz szereg spółek o profilu handlowym w kraju i za granicą. Spółka założona przez Macieja Formanowicza rozpoczęła działalność produkcyjną w 1992 r. Od 1996 roku jest notowana na GPW.

(ISBnews)

d1r5b00

Podziel się opinią

Share
d1r5b00
d1r5b00