Trwa ładowanie...
d1pzgf8

Forte wycofało się z projektu kupna majątku Wohnm"belwerke Schieder

21.06. Warszawa (PAP) - Fabryki Mebli "Forte" podjęły decyzję o wycofaniu się z planów ewentualnego zakupu majątku producenta mebli Wohnm"belwerke Schieder w upadłości z siedzibą w...

Share
d1pzgf8

21.06. Warszawa (PAP) - Fabryki Mebli "Forte" podjęły decyzję o wycofaniu się z planów ewentualnego zakupu majątku producenta mebli Wohnm"belwerke Schieder w upadłości z siedzibą w Schieder - Schwalenberg. W ocenie spółki projekt nie spełnił oczekiwanych wyników biznesowych - podało Forte w komunikacie.

Forte komunikowało w połowie czerwca, że podpisało z syndykiem masy upadłości Wohnm"belwerke Schieder z siedzibą w Schieder-Schwalenberg list intencyjny dotyczący zakupu majątku, głównie know-how, praw do projektów produktów, zapasów, nieruchomości oraz innych środków trwałych spółki.

Prezes Forte, Maciej Formanowicz, informował wówczas PAP, że obroty Wohnm"belwerke Schieder na poziomie około 47 mln euro, to cel, który może być osiągnięty w średnim terminie.

Ewentualna transakcja miała być zrealizowana do 1 lipca br., jednak "w ocenie zarządu spółki informacje uzyskane po podpisaniu listu intencyjnego z dnia 13 czerwca 2011 roku oraz szczegółowa ich analiza spowodowały, że projekt nie spełnił oczekiwanych wyników biznesowych" - podano we wtorkowym komunikacie. (PAP)

jow/ osz/

d1pzgf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pzgf8
d1pzgf8