Trwa ładowanie...
d2fiwne

Fota proponuje w układzie umorzenie 20 proc. długu wobec największych wierzycieli

16.09. Warszawa (PAP) - Propozycje układowe Foty zakładają, że dług wobec wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo na majątku spółki (w tym wierzycieli finansowych) zostanie umorzony w...

d2fiwne
d2fiwne

16.09. Warszawa (PAP) - Propozycje układowe Foty zakładają, że dług wobec wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo na majątku spółki (w tym wierzycieli finansowych) zostanie umorzony w 20 proc. - podała Fota w komunikacie. Spłata zobowiązań należących do wierzycieli finansowych zostanie rozłożona na raty i rozpocznie się najwcześniej od 30 stycznia 2015 r.

Propozycje układowe zakładają, że dług wierzycieli zabezpieczonych rzeczowo na majątku spółki (w tym wierzycieli finansowych) zostanie umorzony w 20 proc., a spłata reszty zostanie rozłożona na raty.

W przypadku wierzycieli finansowych spłaty rozpoczną się najwcześniej od 30 stycznia 2015 roku i zakończą się do 2020 roku.

Innym wierzycielom zabezpieczonym rzeczowo proponuje się dodatkowo umorzenie całości odsetek oraz odroczenie spłaty do końca 2 miesiąca po uprawomocnieniu układu.

d2fiwne

Długi wierzycieli niezabezpieczonych rzeczowo zostaną zmniejszone od 20 proc. do 5 proc., w zależności od wielkości zobowiązania. Ponadto na mocy układu wszystkim powyższym podmiotom zostanie umorzone 100 proc. odsetek., a spłata zobowiązań zostanie odroczona o 1-4 miesięcy.

Zobowiązania publicznoprawne oraz wobec pracowników zostaną uregulowane w całości.

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ ogłosił w piątek upadłość spółki Fota z możliwością zawarcia układu. (PAP)

mj/ osz/

d2fiwne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fiwne