Trwa ładowanie...
d1qjvwl
d1qjvwl

FPP: Uelastycznienie form i czasu zatrudnienia może wspierać wzrost PKB

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - Stworzenie przyjaznych warunków prowadzenia działalności oraz elastyczność w zakresie czasu i sposobu zarabiania mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiego PKB, uważa przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) Marek Kowalski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1qjvwl

"Rozwój małej przedsiębiorczości może być mocno stymulowany przez zachęty państwowe, czyli przede wszystkim przyjazne warunki prowadzenia działalności oraz elastyczność w zakresie czasu i sposobu zarabiania. Najważniejszym założeniem powinno być stworzenie możliwości godnego zarabiania dla osób, które są nisko wynagradzane lub są narażone na wykluczenie z rynku pracy" - powiedział Kowalski, cytowany w komunikacie.

"Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie potencjału ludzi młodych oraz wychowujących dzieci, którzy cenią sobie balans pomiędzy pracą a czasem wolnym, ale często zderzają się z barierą zatrudnienia na etacie. Dlatego zaangażowanie Ministerstwa Rozwoju w tym obszarze może mieć znaczący wpływ w zakresie rozwoju polskiego PKB" - dodał szef FPP.

Organizacja przypomina, że elastyczne formy zarabiania i uaktywnienie małej przedsiębiorczości to jedne z istotnych założeń Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, realizowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

d1qjvwl

"W tym obszarze kluczowe jest umożliwienie transparentnych warunków prowadzenia działalności dla małej przedsiębiorczości - co jest ważnym założeniem przyjętego Pakietu 100 zmian dla firm. Stworzenie nowych możliwości zarabiania dla osób młodych, wychowujących dzieci, seniorów (55+) czy narażonych na wykluczenie z rynku pracy może stać się ważnym czynnikiem stymulującym wzrost polskiego PKB" - czytamy w komunikacie.

Federacja Przedsiębiorców Polski jest organizacją, której nadrzędnym celem jest zapewnienie właściwego rozwoju oraz bezpieczeństwa najważniejszym podmiotom na polskim rynku pracy - pracodawcom i pracownikom.

(ISBnews)

d1qjvwl

Podziel się opinią

Share
d1qjvwl
d1qjvwl