Trwa ładowanie...

Francuski gigant odzieżowy ubierze Polaków. Kiabi otworzy 20 sklepów

Ma ponad 450 sklepów na całym świecie i chce podbijać polski rynek - francuska sieć odzieżowa Kiabi otworzy w Polsce 20 sklepów. Firma, należąca do najbogatszej francuskiej familii – każdego tygodnia sprzedaje średnio trzy miliony sztuk odzieży na całym świecie.

Francuski gigant odzieżowy ubierze Polaków. Kiabi otworzy 20 sklepówFot: Kiabi
derwik3

Ma ponad 450 sklepów na całym świecie i chce podbijać polski rynek - francuska sieć odzieżowa Kiabi otworzy w Polsce 20 sklepów. Firma należąca do najbogatszej francuskiej familii każdego tygodnia sprzedaje średnio trzy miliony sztuk odzieży na całym świecie.

Franczyzobiorcą Kiabi na rynku polskim jest firma Schiever Polska Sp. z o.o. Pierwszy sklep w Polsce uruchomiono na początku roku w warszawskim centrum handlowym Blue City. Spółka zapowiedziała otwarcie kolejnych placówek m.in. we Wrocławiu, Gdańsku i Krakowie.

„Dać ludziom modę, którą kochają w jak najbardziej korzystnej cenie” – to hasło idei powstania Kiabi we Francji w 1978 roku. Firma szyje w Chinach. Przedsiębiorstwo posiada 357 placówek we Francji, 52 w Hiszpanii, 20 we Włoszech, 4 w Portugalii, 4 w Rosji, 6 w terytoriach zamorskich Francji, 6 w Maroku, 1 na Malcie oraz 1 w Polsce.

Firmą zarządza przedstawiciel jednej z najbogatszych francuskich familii - 84-letni Gérard Mulliez, założyciel sieci hipermarketów Grupy Auchan. Majątek całej rodziny Mulliez wyceniany jest na około 75 mld dolarów.

derwik3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
derwik3