Trwa ładowanie...
d3be5nx

Francuskie browary muszą zutylizować 10 mln litrów piwa. Nie sprzedało się przez koronawirusa

10 mln litrów to mniej więcej tyle, ile potrzeba do zapełnienia basenu olimpijskiego. Właśnie taką ilość piwa będą musieli zutylizować francuscy producenci. Nie sprzedało się przez koronawirusa i straciło smak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To była bardzo trudna wiosna dla producentów wszystkich produktów, które nie są niezbędna dla życia - w tym alkoholi, które zwyczajowo pije się w towarzystwie
To była bardzo trudna wiosna dla producentów wszystkich produktów, które nie są niezbędna dla życia - w tym alkoholi, które zwyczajowo pije się w towarzystwie (pixabay.com)
d3be5nx

Problem dotyczy głównie produktów pochodzących z browarów rzemieślniczych - takie piwa często są niepasteryzowane, przez co szybko się psują – informuje Next.Gazeta, powołując się na France24.

Szef stowarzyszenia browarników Brasseurs de France Maxime Costilhes wyjaśnił, że problem dotyczy mocno chmielonego piwa, które najczęściej trzymane jest w beczkach.

W normalnych warunkach taka ilość bez problemu zostałaby sprzedana na festiwalach czy w pubach, ale przecież od połowy marca życie towarzyskie we Francji, jak i całej Europie, zamarło.

d3be5nx

W 2020 roku francuskie browary chcą wyprodukować 22,5 mln hektolitrów piwa, więc przeznaczona do utylizacji ilość nie jest istotna, ale i tak pogłębia trudna sytuację browarników.

*Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd *

Czytaj też: Trasa koncertowa tylko w kinach samochodowych. To - niedługo - nie będzie szokować

d3be5nx

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx