Trwa ładowanie...
d38jktx
d38jktx

Frankowicze: cieszy nas, że jest projekt ustawy (krótka)

Dobrze, że prezydent dotrzymał słowa i projekt jest - mówił w piątek Maciej Pawlicki ze stowarzyszenia "Stop Bankowemu Bezprawiu", komentując ogłoszony prezydencki projekt ustawy dot. frankowiczów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d38jktx

"Cieszymy się, że ta ustawa jest, ale to jest pierwszy krok" - mówił Pawlicki na konferencji prasowej. Dziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że dotrzymał słowa z kampanii i projekt został przygotowany.

Dziękował też za tryb pracy nad projektem, z udziałem środowiska frankowiczów. Pawlicki dodał, że choć wiele propozycji frankowiczów zostało w projekcie uwzględnionych, niektórych nie uwzględniono.

Dlatego "Stop Bankowemu Bezprawiu" przygotowało własny projekt ustawy, który przekazuje grupie posłów, a który nieco różni się od prezydenckiego. Projekt frankowiczów obejmuje np. kredytobiorców prowadzących działalność gospodarczą, którzy amortyzują sobie koszty kredytu.

d38jktx

Tomasz Sadlik ze stowarzyszenia "Pro Futuris" wyraził nadzieję, że KNF, do której Kancelaria Prezydenta skierowała projekt, nie będzie go opiniować przez wiele miesięcy, a także, że na wiele miesięcy nie "zalegnie" on w parlamencie.

Sadlik zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premier Beaty Szydło, by praca nad projektem dot. frankowiczów odbywała się w takim tempie, jak ostatnio nad niektórymi projektami w Sejmie.

d38jktx

Podziel się opinią

Share
d38jktx
d38jktx