Trwa ładowanie...
d1g1xr6

Fundusz LMB Capital chce tworzyć grupę wokół Arena.pl i wyjść za granicę

Warszawa,24.02.2016 (ISBnews) - LMB Capital zamierza tworzyć wokół Arena.pl grupę spółek i przedsięwzięcia joint-venture, które pozwolą na szybki rozwój i wzrost wartości. W ciągu miesiąca fundusz zakończy rozmowy w sprawie uruchomienia na arena.pl płatności internetowych, poinformował ISBnews prezes LMB Capital - głównego akcjonariusza Arena.pl - Edward Kozicki.  Arena.pl ma stać się spółką dywidendową, ale w pierwszym okresie będzie przeznaczać zysk na rozwój.

Share
d1g1xr6

"Chcielibyśmy uruchomić płatności internetowe w ramach arena.pl. Rozmawiamy z partnerami, którzy mają w tym doświadczenie - w radzie nadzorczej Areny jest wieloletni prezes PayYou. Rozmawiamy też z różnymi firmami na temat nowego przedsięwzięcia, jeśli chodzi o płatności internetowe" - powiedział ISBnews Kozicki po konferencji Arena.pl.

Trwają negocjacje na ten temat i powinny zakończyć się w ciągu miesiąca, dodał.

LMB Capital chce, by arena.pl zaoferowała płatności internetowe pod koniec lata.

d1g1xr6

Kozicki poinformował, że w planach jest "dobudowywanie kolejnych spółek", pochodzących z segmentów związanych z internetem. Będzie to nie tylko e-commerce, ale prezes na razie nie zdradził planów funduszu. LMB Capital chce stworzyć wokół Arena.pl grupę kapitałową, złożoną ze spółek, których działalność będzie się uzupełniała i zwiększała wartość dla akcjonariuszy.

"Część tych przedsięwzięć to będzie joint-venture z partnerami, którzy mają doświadczenie na rynku. Tych spółek, związanych z nowymi obszarami działalności może być przynajmniej kilka, ale mamy też w planach e-commerce za granicą i planujemy uruchomienie działalności w kilku krajach europejskich, o ile, oczywiście, tu na miejscu będziemy na etapie, który nam to pozwoli zrealizować" - powiedział Kozicki.

Obecnie spółka koncentruje się na Polsce, ale w planach są rynki Europy Zachodniej. Sam portal jest tak zrobiony, że można na zasadzie tłumaczenia wejść z nim także za granicę.

LMB Capital zakłada, że Arena.pl docelowo będzie wypłacać dywidendę, ale w pierwszym okresie działalności zysk będzie przeznaczany na rozwój.

d1g1xr6

Arena.pl - właściciel platformy zakupowej arena.pl - poinformowała dziś, że planuje za ok. dwa lata przeprowadzić emisję nowych akcji i zaoferować połowę z nich kupującym i sprzedającym, w zamian za ich aktywność. Planowana oferta dotyczy ponad 21 mln nowych akcji spółki Arena.pl S.A. Wartość nominalna jednej akcji arena.pl S.A. wyniesie 0,50 zł dla obecnych i przyszłych akcjonariuszy i będzie równa jej wartości nominalnej.

W perspektywie 8-12 miesięcy Arena.pl S.A. zamierza przenieść notowania akcji z rynku NewConnect na rynek główny GPW.

LMB Capital jest największym akcjonariuszem Arena.pl. LMB Capital S.A. jest spółką zajmującą się inwestycjami kapitałowymi o charakterze private equity/venture capital w tym realizowanymi wspólnie z menedżerami spółek - wykupami menedżerskimi . LMB Capital S.A. to wspólne przedsięwzięcie notowanych na NewConnect Blumerang Investors i T2 Investment oraz SGB-Bank, gdzie SGB-Bank posiada 50% akcji.

LMB Capital S.A. prowadzi działalność inwestycyjną, w szczególności w podmioty z takich branż jak e-commerce, technologie, media, komunikacja, biotechnologia.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d1g1xr6

Podziel się opinią

Share
d1g1xr6
d1g1xr6