Trwa ładowanie...
d2zcqsh
d2zcqsh

Fundusz pośrednio zależny od Adiuvo obejmie emisję akcji pHase2 z USA

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Joint Polish Investment Fund, na który Adiuvo wywiera znaczący wpływ poprzez spółkę zależną Adiuvo Management podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia uprzywilejowanych akcji serii A spółki pHase2 microtechnologies Inc. z siedzibą w Wilmington, Delaware w USA, poinformowała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zcqsh

"Przedmiotem umowy jest określenie zasad oraz warunków, na których fundusz zainwestuje w spółkę pHase2, prowadzącą projekt z dziedziny innowacyjnych technologii diagnostycznych (nowej generacji sensor) umożliwiających pomiar pH" - czytamy w komunikacie.

Scenariusz inwestycyjny zakłada, że ostatni z kamieni milowych zostanie zrealizowany do dnia 1 lipca 2016 roku, podano także.

"Fundusz zamierza zainwestować w pHase2 maksymalnie kwotę 5,35 mln zł, z czego 800 tys. zł stanowić będzie bezzwrotny grant z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który nie będzie stanowił wkładu na pokrycie obejmowanych przez Fundusz akcji" - podano w komunikacie.

d2zcqsh

Inwestycja, tj. nabycie przez fundusz do 5.570.144 uprzywilejowanych akcji serii A za łączną cenę do kwoty 5,35 mln zł, (co będzie stanowić docelowo 23,35% udział w kapitale zakładowym), zostanie dokonana w czterech transzach, co do zasady uwarunkowanych prawidłowym wykonaniem zadań w ramach poszczególnych kamieni milowych, podano również.

"Nabywane przez fundusz akcje serii A są uprzywilejowane pod względem dywidendy i uprawniają do pierwszeństwa w zakresie jej wypłaty, oraz są uprzywilejowane pod względem zaspokojenia z majątku likwidacyjnego. Dodatkowo, posiadacze uprzywilejowanych akcji serii A będą uprawnieni do wyboru jednego dyrektora spółki pHase2" - czytamy w komunikacie.

Adiuvo Investment to firma inwestująca w projekty biotechnologiczne. Celem firmy jest globalna komercjalizacja produktów, w tym m.in. EstheChoc - odmładzającej czekolady. Technologie komercjalizowane przez Adiuvo opracowywane są m.in. na uniwersytecie Cambridge. Od października 2015 r. spółka jest notowana na rynku głównym GPW, jest także wiodącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect Airway Medix.

(ISBnews)

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh