Trwa ładowanie...
d2wo7nw

Fundusz zarządzany przez TFI PZU kupi ponad 60% Centrum Medycznego Gamma

Warszawa, 16.06.2015 (ISBnews) -  PZU Inwestycje rozszerza działalność w obszarze inwestycji medycznych o pierwszą placówkę szpitalną. W wyniku podwyższenia kapitału fundusz FIZAN BIS2, zarządzany przez TFI PZU, stanie się właścicielem ponad 60% kapitału Centrum Medycznego Gamma w Warszawie, podało PZU.

Share
d2wo7nw

"Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku realizacji zapowiadanej aktywności inwestycyjnej w obszarze medycznym. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni szpital w naszym portfelu. Chcemy i będziemy wzmacniać nasze inwestycje w tym sektorze" - poinformował wiceprezes grupy PZU, odpowiedzialny za inwestycje Ryszard Trepczyński, cytowany w komunikacie.

W wyniku podpisanej umowy do portfela największego ubezpieczyciela dołączy Centrum Medyczne Gamma - jeden z wiodących podmiotów w kraju specjalizującym się w diagnostyce obrazowej i kompleksowym leczeniu pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu.

"Medycyna to szybko rozwijający się sektor w naszym kraju, dlatego myślimy o rozwoju organicznym nowej spółki i kolejnych akwizycjach szpitalnych. CM Gamma to doskonały partner do tego typu przedsięwzięcia"- zapewnił dyrektor Biura Inwestycji Strukturyzowanych w TFI PZU Włodzimierz Bieliński, cytowany w komunikacie.

d2wo7nw

Dla PZU Inwestycje to kolejna taka transakcja w ostatnich miesiącach - wcześniej nabyło udziały m.in. Orlen Medica i Elvita

"Oczekujemy wystąpienia efektu synergii. Współpraca powinna być obopólnie korzystna dla stron. Dla PZU i jego klientów ta inwestycja jest gwarancją szybkiego dostępu do usług medycznych najwyższej jakości, daje możliwość rozszerzenia polis o świadczenia szpitalne. Współpraca Grupy PZU z CM Gamma jest również doskonałym uzupełnieniem pomocy dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pozwalając ograniczyć świadczenia z tytułu rent i zapewniając skrócenie okresu braku możliwości zarobkowania przez poszkodowanych. Dla Szpitala współpraca ta oznacza rozszerzenie portfela klientów o pacjentów posiadających polisy zdrowotne, polisy komunikacyjne OC, polisy typu travel, etc." - powiedział Centrum Medycznego Gamma Jan Stanclik, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z przyjętą strategią PZU Inwestycje planuje stale zwiększać swój udział w branży usług zdrowotnych, przejmując i konsolidując działające na rynku podmioty szpitalne. CM Gamma stanowi ważny element tej strategii inwestycyjnej.

Warszawskie CM Gamma to jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali specjalizujących się w ortopedii w Polsce. Istnieje od 2013 roku. Założycielem ośrodka jest dr n. med. Grzegorz Adamczyk - specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, jeden z lekarzy Polskiej Kadry Siatkarzy. CM Gamma oferuje pełną obsługę medyczną, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację - czyli przez cały zamknięty cykl leczenia.To jeden z niewielu ośrodków prywatnych w Polsce realizujących świadczenia medyczne w obrębie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie (tj. obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego) - od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

Na koniec kwietnia 2015 r., aktywa netto zgromadzone w funduszach zarządzanych przez TFI PZU przekroczyły 28,4 mld zł (co daje pierwsze miejsce na polskim rynku). PZU Inwestycje, jako pion inwestycyjny Grupy PZU, zarządzają kwotą przekraczającą 50 mld zł.

(ISBnews)

d2wo7nw

Podziel się opinią

Share
d2wo7nw
d2wo7nw