Trwa ładowanie...
d2kil4v

Fuzja Compensy i Benefii została sfinalizowana

Warszawa, 30.10.2015 (ISBnews) - Wraz dokonanym dziś wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego został sfinalizowany projekt fuzji spółek Compensa TU Vienna Insurance Group i Benefia TU Vienna Insurance Group, podała grupa. W wyniku połączenia od 30 października br. funkcjonuje jedna spółka ubezpieczeniowa pod nazwą Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group.

Share
d2kil4v

"Fuzję udało się nam zrealizować w rekordowo krótkim czasie, tj. w ciągu 5 miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia prac projektowych. Tym samym osiągnęliśmy główny cel projektu, którym było stworzenie silnej spółki majątkowej z ponad 5-proc. udziałem w rynku. Liczę, że nowa strategia sprzedaży okaże się być trafioną odpowiedzią na obecną, niekorzystną sytuację oraz przyszłe trendy na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych" - powiedział dyrektor generalny VIG Polska Franz Fuchs, cytowany w komunikacie.

W ramach projektu utworzono również nową spółkę Benefia Ubezpieczenia Sp. z o.o., która pod marką Benefia, w ramach niezależnego od sieci sprzedaży Compensy modelu dystrybucji, koncentruje się na rozwoju biznesu stanowiącego dotychczasową domenę działalności Benefia TU SA Vienna Insurance Group tj. sprzedaży ubezpieczeń u dealerów samochodowych i za pośrednictwem nowych technologii, podano także.

Vienna Insurance Group (VIG) jest specjalistycznym koncernem ubezpieczeniowym Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Akcje VIG są notowane na giełdzie w Austrii oraz w Czechach.

(ISBnews)

d2kil4v

Podziel się opinią

Share
d2kil4v
d2kil4v