Trwa ładowanie...
d6pc14y
kryzys
15-10-2008 20:28

G8 zjednoczona wobec kryzysu finansowego

Przedstawiciele grupy siedmiu
najbardziej uprzemysłowionych krajów świata i Rosji (G8)
oświadczyli w środę, że są zjednoczeni.

d6pc14y
d6pc14y

Przedstawiciele grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych krajów świata i Rosji (G8) oświadczyli w środę, że są zjednoczeni, by stanąć w obliczu kryzysu finansowego, wzmocnić finansowe instytucje i odbudować zaufanie.

"Podczas gdy obecnie koncentrujemy się na pilnych zadaniach ustabilizowania rynków i odbudowie zaufania, (to w przyszłości) niezbędne są zmiany systemów regulacyjnych i instytucjonalnych dla sektorów finansowych na świecie, aby usunąć niedoskonałości uwidocznione przez obecny kryzys" - napisano w oświadczeniu przywódców "ósemki" opublikowanym przez Biały Dom.

G8 zobowiązała się zarówno do kontynuowania współpracy i koordynacji jak i do podjęcia kroków w celu ograniczenia wpływu kryzysu na wschodzące gospodarki i kraje rozwijające się.

Zapowiedziano również, że liderzy państw G8 spotkają się "w odpowiednim momencie w najbliższej przyszłości w celu przyjęcia kalendarza reform".

"Jesteśmy przekonani, że pracując razem, podołamy aktualnym wyzwaniom i przywrócimy naszym gospodarkom stabilizację i dobrobyt" - napisano w oświadczeniu.

W skład G8 wchodzą USA, Japonia, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy i Rosja. (PAP)

cyk/ ro/ jtt/

d6pc14y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6pc14y