Trwa ładowanie...

Galeria Bałtycka zagrożona powodzią. Już raz ją zalało

W Trójmieście w związku z intensywnymi opadami deszczu wydano ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia. Władze miasta i mieszkańcy szykują się do powodzi. Worki z piaskiem chronią m.in. Galerię Bałtycką.

Share
Galeria Bałtycka zagrożona powodzią. Już raz ją zalało
Źródło: WP.PL, Fot: Elwira Piwowarska
d2sxfk2

Mieszkańcy Trójmiasta doskonale pamiętają ulewy, które spowodowały mnóstwo szkód niemal dokładnie rok temu. Sytuacja pogodowa znów nie jest dobra, a w mieście trwają przygotowania przed ewentualnym zalaniem ulic i budynków.

Intensywne opady, które trwają od środowego poranka, już spowodowały wylanie Potoku Oruńskiego. Zalany został fragment ul. Niepołomickiej w Gdańsku. Służby dokładnie monitorują sytuację przede wszystkim w dzielnicy Wrzeszcz, która bardzo ucierpiała już w zeszłym roku.

"Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości: deszcz będzie nam towarzyszył przez kilka lub nawet kilkanaście najbliższych godzin. W Galerii Bałtyckiej wszystko jest jednak pod kontrolą. Obecnie do galerii wejść można od strony ul. Dmowskiego. Wejście od Alei Grunwaldzkiej, ze względu na rozstawioną tam zaporę przeciwpowodziową, jest zablokowane. Czynny jest natomiast wjazd na parking. Przez cały czas monitorujemy sytuację i na bieżąco będziemy informować o aktualnej sytuacji w centrum" - poinformowali przedstawiciele obiektu na Facebooku.

Woda sięgała metra

Centrum handlowe zostało już zalane w lipcu 2016 r. Woda sięgała wówczas 1 metra. Władze galerii były zmuszone do jej zamknięcia. Sklepy zostały ponownie otwarte dopiero po osuszeniu obiektu, choć i wówczas klienci skarżyli się na panującą w środku wilgoć oraz przykry zapach.

Źródło: WP
d2sxfk2

Podziel się opinią

Share
d2sxfk2
d2sxfk2