Trwa ładowanie...

Wielka ofensywa Lidla. Wchodzi nawet do galerii handlowych

Zakopane, Lubin i Łódź - w tych miastach jednego dnia Lidl otworzył trzy placówki. W stolicy Tatr to pierwszy sklep sieci. Lubiński Lidl wpisuje się natomiast w nową strategię sieci.

Wielka ofensywa Lidla. Wchodzi nawet do galerii handlowychŹródło: East News
dr0atue
dr0atue

Lidl systematycznie rozwija sieć swoich sklepów w Polsce. W ostatnim czasie jednak mocno przyspieszył. W czwartek 20 lipca otworzył aż trzy markety. A znane są już plany kolejnych otwarć.

Największy sklep otwarto w Łodzi przy ul. Pabianickiej 116. Ma powierzchnię ok. 1400 m kw. Ok. 800 m kw. mają natomiast nowe sklepy w Zakopanem przy ul. Zborowskiego 2A oraz w Lubinie przy ul. Sikorskiego 20. Jak dowiadujemy się z lokalnych mediów, w stolicy Tatr na otwarciu obecny był nawet ksiądz. Co ciekawe, w ramach inwestycji niemieckiej sieci na całej długości wyremontowana została ul. Zborowskiego. To pierwszy sklep niemieckiej sieci w tym mieście

Uwagę branży najbardziej przyciąga jednak Lidl w Lubinie. To trzeci sklep sieci w dolnośląskiej miejscowości, ale jego lokalizacja nie jest typowa. Powstał w galerii handlowej Cuprum Arena. Wcześniej funkcjonowała tam Alma, a więc dyskont zastąpił delikatesy. Niemiecka sieć nie zamierza na tym poprzestać i już planuje otwarcia w kolejnych dużych obiektach - w Opolu, Krakowie, Czeladzi czy Kępnie.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Sklepy chcą zmian w Kodeksie pracy

Nowe sklepy to placówki nr 14., 15. i 16. otwarte w tym roku. Tym samym Lidl w Polsce ma już ponad 620 sklepów. Do Biedronki wciąż jeszcze daleko. Sieć z owadem ma w Polsce już ponad 2720 sklepów.

dr0atue
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr0atue