Trwa ładowanie...
d2f7wpk

Gatnar: Musimy wspierać firmy i banki, by wzrost PKB sięgnął 5%

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - Wzrost gospodarczy w Polsce powinien przyspieszyć do poziomu 5%, w tym celu należy wspierać przedsiębiorstwa i banki, umacniając naszą konkurencyjność, uważa kandydat na członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Eugeniusz Gatnar, zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS)..

Share
d2f7wpk

"Musimy zrobić wszystko, aby nie wpaść w pułapkę średniego wzrostu. Musimy zapewnić wzrost na poziomie 5% i nasze działania powinny to wspierać. Powinniśmy wspierać firmy, banki, które będą chciały wspierać firmy, aby wzmocnić naszą konkurencyjność" - powiedział Gatnar podczas posiedzenia senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych.

Podkreślił, że w Polsce wzrosła wydajność, ale nie podążyło za tym zwiększenie wynagrodzeń.

"Zwiększenie płac przełoży się na konsumpcję, zaś program 500+ wpłynie na wzrost konsumpcji, on będzie 'ciągnął' wzrost" - wskazał Gatnar.

d2f7wpk

Według kandydata do RPP, istnienie strefy euro jest w interesie Polski, chociażby ze względów gospodarczych i - jego zdaniem - pomimo perturbacji ona przetrwa.

W środę rozpocznie się ostatnie dwudniowe posiedzenie RPP w starym składzie, zaś kolejne posiedzenie, na którym mogą zapaść decyzje co do wysokości stóp procentowych planowane jest na 2-3 lutego. Wezmą w nim udział nowi członkowie Rady.

(ISBnews)

d2f7wpk

Podziel się opinią

Share
d2f7wpk
d2f7wpk