Trwa ładowanie...
d3fgava
09-09-2016 11:14

Gaz-System: Awaria na Ukrainie spowodowała ograniczenia w przesyle gazu

Warszawa, 09.09.2016 (ISBnews) - W obwodzie lwowskim na Ukrainie uszkodzeniu uległ dziś rano gazociąg o średnicy 800 mm w okolicach Tłoczni Komarno, poinformował Gaz-System, powołując się na informacje od ukraińskiego operatora współpracującego PJSC "Ukrtransgaz". Powoduje to ograniczenie odbioru gazu w punkcie wejścia Drozdowicze, jak również ograniczenie w przesyle gazu w punkcie Hermanowice kierunek Ukraina, podano również.

d3fgava
d3fgava

"Strona ukraińska prowadzi wszelkie niezbędne prace techniczne mające na celu usunięcia powstałych zakłóceń. PJSC 'Ukrtransgaz' poinformował, że około godz. 10-11 planowane jest przywrócenie pełnego przesyłu gazu przez punkt Drozdowicze do Polski" - czytamy w komunikacie.

W obecnej chwili nie jest jeszcze znany dokładny termin przywrócenia przesyłu gazu z Polski w kierunku Ukrainy przez punkt wyjścia Hermanowice, podano również.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)

d3fgava
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fgava