Trwa ładowanie...
d44e1z1
04-03-2016 09:13

Gaz-System uzyskał pozwolenie na budowę gazociągu Polkowice-Żary

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Wojewoda lubuski wydał decyzję o pozwoleniu Gaz-Systemowi na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Polkowice - Żary na terenie województwa lubuskiego, podała spółka. Zakończenie budowy gazociągu na terenie województwa dolnośląskiego planowane jest w 2017 r., a na terenie województwa lubuskiego w 2018 r.

d44e1z1
d44e1z1

"Gazociąg o średnicy 300 mm i długości 63,7 km będzie budowany na obszarze województwa dolnośląskiego na terenie gmin: Polkowice, Jerzmanowa, Radwanice, Gaworzyce, a także w województwie lubuskim na terenie gmin: Niegosławice, miasta i gminy Szprotawa, Małomice i Żary" - czytamy w komunikacie.

Pozwolenie na budowę dla odcinka na terenie województwa dolnośląskiego zostało wydane we wrześniu 2015 r. Trasę projektowanego gazociągu zlokalizowano w większości wzdłuż istniejącego gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 250/200 mm.

"Gaz-System prowadzi inwestycje, które nie tylko wpływają na wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju, ale też wiążą się z korzyściami gospodarczymi dla poszczególnych regionów. Budowa gazociągu Polkowice-Żary jest ważnym projektem umożliwiającym zwiększenie przepustowości istniejącego systemu przesyłowego na terenie Dolnego Śląska i województwa lubuskiego. Planowany gazociąg przebiega w obrębie Podstrefy Ekonomicznej w Żarach i jego wybudowanie uatrakcyjni ten teren pod przyszłe inwestycje" - powiedział prezes Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

Gazociąg Polkowice- Żary jest objęty Ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 roku o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

d44e1z1

Wykonawcy prac budowlanych zostaną wyłonieni w wyniku postępowań przetargowych na budowę dwóch odcinków gazociągu: Polkowice-Gaworzyce (na terenie województwa dolnośląskiego) oraz Gaworzyce-Żary (w województwie lubuskim), podano także.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

(ISBnews)

d44e1z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44e1z1