Trwa ładowanie...

Gazociąg Północny już na lądzie

Pierwsza nitka gazociągu Północnego wyszła już na rosyjski brzeg. Rozgłośnia radiowa "Głos Rosji" poinformowała, że druga nitka gazociągu zostanie wyprowadzona na rosyjski brzeg 4 sierpnia.

Gazociąg Północny już na lądzieŹródło: AFP
d2xbm38
d2xbm38

Pierwsza nitka gazociągu Północnego wyszła już na rosyjski brzeg. Rozgłośnia radiowa "Głos Rosji" poinformowała, że druga zostanie wyprowadzona na rosyjski brzeg 4 sierpnia.

Pierwsza nitka gazociągu została wyprowadzona na brzeg w Zatoce Portowej w rejonie miasta Wyborg w obwodzie leningradzkim. Właśnie w Zatoce Portowej ma rozpoczynać bieg Gazociąg Północny który po dnie Morza Bałtyckiego ma być ułożony do Niemiec z ominięciem państw tranzytowych.

Układanie rur po dnie Morza Bałtyckiego rozpoczęto w kwietniu tego roku. Dotychczas w wodach terytorialnych Szwecji i Finlandii ułożono 230 kilometrów gazociągu.

Pierwsza nitka Gazociągu Północnego o długości 1220 kilometrów i zdolności przesyłowej 27,5 miliarda metrów sześciennych gazu rocznie, ma być oddana do eksploatacji w przyszłym roku. Później planowane jest otwarcie drugiej nitki gazociągu która podwoi jego możliwości przesyłowe.

d2xbm38
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xbm38