Trwa ładowanie...

Gazowy pistolet przestanie działać dzięki węglowi?

Dobre wieści dla tych, którzy widzą dla Polski szansę w rozwoju czystych technologii węglowych. Australijski lider w badaniach nad podziemnym zgazowaniem węgla przekonuje, że ta technologia da Polsce niezależność energetyczną - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Share
Gazowy pistolet przestanie działać dzięki węglowi?
Źródło: AFP, Fot: NOAH SEELAM
du4u9b2

Firma Linc Energy dostała kolejną koncesję rozpoznawczą. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie pierwszą w Polsce próbę przeprowadzenia PZW w czynnej kopalni, należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego. Skala projektu ma być na tyle duża, że w razie powodzenia, będzie mogła być wykorzystana w przemyśle.

Jak głosi komunikat Linc Energy, firma posiada w polskim portfolio łączne aktywa o szacunkowym potencjale 4 miliardów ton węgla. Przekształcenie takiej ilości węgla w gaz pozwoliłoby zaspokoić 20-35 procent zapotrzebowania całej Polski w najbliższych dekadach. Polska mogłaby w efekcie stać się niezależna energetycznie - czytamy.

Linc Energy zapewnia, że ma poparcie polskiego rządu. Jak pisze "Puls Biznesu" politycy i eksperci widzą szansę w tym, aby polska gospodarka, oparta na węglu, wyspecjalizowała się w takich technologiach i zarabiała na ich eksporcie. Gaz z węgla pozwoliłby również na zmniejszenie uzależnienia Polski od gazu z Rosji.

du4u9b2

Podziel się opinią

Share
du4u9b2
du4u9b2