Trwa ładowanie...
IAR
gaz

Gazprom zażąda więcej za gaz

Rosyjski monopolista gazowy Gazprom przewiduje znaczący wzrost cen dostaw błękitnego paliwa dla krajów Europy. Ma to związek z nieprzewidywanym wzrostem zapotrzebowania na gaz. Specjalistyczna gazeta dla biznesmenów „RBK - daily” twierdzi, że cena tysiąca metrów sześciennych paliwa może wzrosnąć nawet do 500 dolarów.
Share
Gazprom zażąda więcej za gaz
Źródło: AFP, Fot: DENIS SINYAKOV
d4iitz7

Potwierdził te informacje szef Gazpromu Aleksiej Miller, który spodziewa się do końca roku nawet 12 miliardów dolarów dodatkowego zysku. - Europejski rynek gazu bije wszystkie rekordy i już widać, że w kwietniu eksport gazu jest większy niż podczas zimowych miesięcy - cytuje Millera gazeta dla biznesmenów. Prezes Gazpromu uważa, że - w grudniu ceny w ramach długoletnich kontraktów sięgną 500 dolarów i - „to nie będzie ostatni rekord”.

Eksperci twierdzą, że na zwiększenie eksportu rosyjskiego gazu mają wpływ: wojna w Libii, rewolucje na Bliskim Wschodzie i trzęsienia ziemi w Japonii. Kryzys paliwowy spowodowany tymi wydarzeniami stawia Gazprom w roli jednego z niewielu dostawców, który jest w stanie wywiązać się ze wszystkich kontraktów.

d4iitz7

Podziel się opinią

Share
d4iitz7
d4iitz7