Trwa ładowanie...
d4fp8sg

Gdańsk/Fujifilm ma pierwsze w Europie centrum usług wspólnych

Globalny lider nowych technologii, Fujifilm otwiera oddział w Gdańsku. Na przestrzeni dwóch lat ma zatrudnić ok. 150 osób. Pierwsze w Europie centrum usług wspólnych będzie obsługiwać europejskie oddziały firmy głównie w zakresie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Share
d4fp8sg

O utworzeniu centrum usług wspólnych firmy Fujifilm w Gdańsku poinformowano podczas konferencji prasowej w poniedziałek w Gdańsku. W czasie dwóch lat ma zatrudniać ok. 150 osób.

Podano, że w najbliższych miesiącach Fujifilm Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów: finansowo - księgowych, zasobów ludzkich, zakupów oraz obsługi klienta. Wymagana jest m.in. znajomość języka angielskiego, a w przypadku niektórych stanowisk dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich.

Gdańsk należał do grupy ponad 70 miast, które były analizowane przez firmę na siedzibę centrum. Dyrektor Zarządzający Fujifilm Europe, Go Miyazaki tłumaczy, że firma zdecydowała się na otwarcie biura w Gdańsku, ponieważ, jak powiedział, "utworzono tu bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu". Liczy, że "nowe centrum operacyjne wzmocni ogólne wyniki firmy w Europie".

d4fp8sg

Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się tego typu rynków w Polsce. Działa ponad 100 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają ponad 20 tys. osób. Zdecydowana większość z nich specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.

"Firma Fujifilm to znana marka i znaczący gracz w branży nowych technologii, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na pierwsze w Europie centrum usług wspólnych niewątpliwie wskazuje na potencjał oraz atrakcyjność Pomorza dla projektów poszukujących pracowników o tak wysokich kwalifikacjach" - ocenia Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Założona w 1934 roku Fujifilm stworzyła wiele zaawansowanych technologii w zakresie obrazowania fotograficznego, które obecnie wykorzystuje w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu oraz w badaniach naukowych. Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w ponad 40 krajach w Europie i zatrudniają około 4,5 tys. pracowników.

W Europie firma obsługuje głównie branże: medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych.

d4fp8sg

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, szczególnie przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która na bazie zasady non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Inicjatywę tworzą m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot oraz Specjalne Strefy Ekonomiczne, Pomorska i Słupska.

d4fp8sg

Podziel się opinią

Share
d4fp8sg
d4fp8sg