Trwa ładowanie...
de8nj1g

Gdańsk/Ok. tysiąca osób w ciągu 2-3 lat chce zatrudnić State Street

Około tysiąca osób w ciągu najbliższych 2-3 lat chce zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku światowy potentat branży finansowej, firma State Street. Obecnie w biurze pracuje 200 osób. Do końca roku liczba zatrudnionych ma wzrosnąć o 400 pracowników.

Share
de8nj1g

We wtorek firma State Street oficjalnie otworzyła w Gdańsku drugie swoje biuro w Polsce; pierwsze w 2007 r. ruszyło w Krakowie, gdzie obecnie zatrudnia ponad 2,5 tys. osób.

Dyrektor Zarządzający State Street Bank Polska Scott Newman podał, że w kilku minionych miesiącach zatrudnionych zostało 200 osób, a do końca roku firma planuje osiągnąć poziom 600 pracowników. Powiedział, że firma zakłada możliwość docelowego zatrudnienia ponad 1,2 tys. osób w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Firma zatrudnia głównie absolwentów kierunków finansowych i ekonomicznych. Dyrektor zarządzający ds. Funduszy State Street, Tomasz Salamon zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, że bardzo istotne jest, czy dana osoba chce się rozwijać i uczyć. "Bardzo chętnie zatrudniamy też absolwentów innych kierunków, jak np. rolniczych, humanistycznych" - dodał.

Jak podano, kandydaci muszą posiadać umiejętności analityczne i dobrą znajomość języka angielskiego.

de8nj1g

Newman podkreślił, że ważnym kryterium przy wyborze lokalizacji na drugie biuro w Polsce była atrakcyjność miasta. "Byliśmy pewni, że Gdańsk spełnia to kryterium i doświadczeni pracownicy chętni tutaj się przeprowadzą" - dodał. Podał, że z dotychczas zatrudnionych 200 osób prawie 50 przeprowadziło się do Gdańska z innych miast i krajów, np. z Holandii.

Prezes State Street Corporation, Joseph Hooley ocenił, że biuro w Gdańsku może osiągnąć rozmiary krakowskiego i firmie uda się znaleźć odpowiednio wykształcone kadry. State Street zatrudnia w Polsce ponad 2,7 tys. pracowników, którzy świadczą usługi dla 11 oddziałów firmy w 9 krajach Europy.

Salamon wyjaśnił, że biuro w Gdańsku będzie się zajmować m.in. księgowością ds. funduszy inwestycyjnych, wyceną instrumentów finansowych, obsługą funduszy hedgingowych, sprawozdawczością finansową.

State Street Bank Polska podpisała umowę o współpracy z Uniwersytetem Gdańskim i Politechniką Gdańską; realizowana jest pierwsza edycja akademii biznesowej przygotowanej przez ekspertów firmy. Celem projektu jest m.in. przygotowanie studentów do wejścia na rynek pracy oraz nauka pracy w nowoczesnych środowisku organizacji. Firma oferuje też program stażowy.

de8nj1g

Biuro State Street mieści się w wielofunkcyjnym kompleksie Alchemia i zajmuje powierzchnię ponad 14 tys. m kw. (cała wieża biurowa Titanium). Budynek ten uznany został pod koniec ubiegłego roku za najlepszy nowy biurowiec 2015 roku w najbardziej prestiżowym konkursie branży nieruchomości w Polsce, Eurobuild Awards 2015.

State Street to druga najstarsza instytucja finansowa w USA, działającą na tamtym rynku od 1792 r. Dostarcza usługi finansowe dla największych inwestorów instytucjonalnych, zwiększając ich kapitał na każdym etapie procesu inwestowania. Do klientów firmy należą m.in. korporacje, rządy państw, organizacje non-profit, fundusze emerytalne i inni menedżerowie inwestycyjni.

Obecnie State Street obsługuje ok. 40 proc. funduszy inwestycyjnych w USA oraz 37 proc. funduszy emerytalnych. W Japonii jej udział na rynku funduszy wynosi ok. 30 proc., natomiast w Niemczech, Kanadzie i Wielkiej Brytanii po ok. 20 proc. State Street zatrudnia ok. 30 tys. osób w 29 krajach.

de8nj1g

Podziel się opinią

Share
de8nj1g
de8nj1g