Trwa ładowanie...
d2kotkt
d2kotkt

GE rozważa wydzielenie z Banku BPH portfela kredytów hipotecznych w CHF

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - General Electric Company (GE), podmiot dominujący wobec akcjonariuszy większościowych Banku BPH kontynuuje analizę strategicznych możliwości sprzedaży większościowego pakietu akcji Banku BPH. W ramach tego procesu GE analizuje kilka potencjalnych scenariuszy transakcji, w tym rozważa pełne wydzielenie z Banku BPH portfela kredytów hipotecznych w walutach obcych z transakcji, podał bank.
Share
d2kotkt

"W tym procesie GE zaangażował doradców oraz przystąpił do wstępnych rozmów z zainteresowanymi podmiotami. GE poinformował o tym Komisję Nadzoru Finansowego" - czytamy w komunikacie.

Działania te są zgodne z komunikatem GE z 10 kwietnia 2015 roku dotyczącym przystąpienia do sprzedaży większości jednostek biznesowych GE Capital w ciągu kolejnych dwóch lat oraz skoncentrowania się na rozwoju działalności przemysłowej i produkcyjnej, podano także.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku. Bank BPH wchodzi w skład grupy kapitałowej GE, jednej z największych korporacji na świecie.

(ISBnews)

d2kotkt

Podziel się opinią

Share
d2kotkt
d2kotkt