Trwa ładowanie...

Gigantyczna wygrana w EuroMillions. Zwycięzca loterii nie odbiera pieniędzy

Minął już prawie miesiąc od kiedy zwycięzca loterii EuroMillions nie zgłosił się po należne mu 41 mln funtów. Jeśli zgubił kupon, to ma już tylko kilka dni na zgłoszenie tego faktu. Inaczej wielka kasa przepadnie.
Share
Blisko 41 mln funtów to ponad 200 mln zł.
Blisko 41 mln funtów to ponad 200 mln zł.Źródło: East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER
d2o9wgi

Co tam miliony złotych w Lotto. Na Wyspach niedawno padła w loterii EuroMillions główna wygrana w wysokości dokładnie 40 mln 957 tys. 696,60 funtów brytyjskich. Przy obecnym kursie walutowym daje to równowartość blisko 204 mln zł.

Nowy milioner jednak po pieniądze się nie zgłasza. A od momentu ogłoszenia siedmiu szczęśliwych numerów minął już prawie miesiąc. Stało się to 3 grudnia.

Czytaj więcej: Loteria paragonowa. Ponad 100 milionów rejestracji

d2o9wgi

Brytyjskie media piszą o "tajemniczym szczęśliwcu". Dziennikarze "Daily Mirror" zastanawiają się, czy nie doszło do zagubienia losu lub jego zniszczenia. Wskazują, że w takim przypadku nic nie jest stracone. Jeśli ten fakt zostanie zgłoszony, jest szansa na odbiór nagrody.

Totalizator Sportowy inwestuje w technologie. Wygrałeś? Nagrodę dostaniesz na bezpośrednio na kartę

Czasu na zgłoszenie nie ma jednak dużo. Zgodnie z regulaminem loterii zwycięzca ma na to 30 dni od momentu ogłoszenia wyników. Zostało więc kilka dni.

d2o9wgi

Czytaj więcej: Fałszywa loteria! Ikea ostrzega klientów

Jeśli jednak zwycięzca ma kupon, może opinię publiczną trzymać w niepewności jeszcze dłużej. Na odbiór ma czas do końca maja 2020 roku.

Na temat zwycięzcy wiadomo niewiele. Organizator loterii poinformował jedynie, że szczęśliwy kupon nabyto w hrabstwie Dorset (południowy zachód Anglii).

Czytaj więcej: Dżekpot, czyli o Wojciechu, którego życie bajką się nie stało

Co stanie się z pieniędzmi, gdy nikt się nie zgłosi? Cała kwota trafi na specjalny fundusz, z którego finansowane są projekty wspierane przez twórców loterii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o9wgi

Podziel się opinią

Share
d2o9wgi
d2o9wgi