Trwa ładowanie...

GIS ostrzega przed tym produktem. W metce cebulowej wykryto groźne bakterie

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, podjęto decyzję o wycofaniu partii metki cebulowa w opakowaniach 180 g. Okazało się, że w produkcie wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes.

GIS w swoim komunikacie umieścił też zdjęcie produktu dla lepszej identyfikacji. GIS w swoim komunikacie umieścił też zdjęcie produktu dla lepszej identyfikacji.
d2i6fdf
d2i6fdf

Jak poinformował Główny Inspektorat Sanitarny, podjęto decyzję o wycofaniu partii metki cebulowej w opakowaniach 180 g. Okazało się, że w produkcie wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes.

Jak czytamy w komunikacie, do stwierdzenia zagrożenia dla zdrowia doszło w wyniku profilaktycznych działań Inspekcji Weterynaryjnej.

Zobacz także: To nie jest wędlina. Czytaj etykietę, zanim ją kupisz

To jej pracownicy w jednej z partii metki cebulowej wykryli groźną bakterię. Jak ostrzega GIS, spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

d2i6fdf

Choroba ta jest niezwykle niebezpieczna dla osób starszych i dzieci. Może w ostrym przebiegu doprowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub zapalenia mózgu.

Rzadziej listerioza może doprowadzić do zapalenia stawów, zakażenia kości, zapalenie otrzewnej, gałek ocznych lub zapalenie płuc. początku.

Jak informuje GIS, skażenie wykryto w metce cebulowej 180g o numerze partii:234600. Na produkcie znajduje się termin przydatności do spożycia do 03.09.2020.

d2i6fdf

Producentem jest NOWAK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Gdańska. Po wykryciu skażenia zakłady Mięsne NOWAK wdrożyły już zakładową procedurę wycofania towaru z rynku.

GIS zaleca, by konsumenci nie spożywali produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu, należy skontaktować się z lekarzem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2i6fdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i6fdf