Trwa ładowanie...
d2eo4a2
d2eo4a2

Głosowanie na kandydaturą Belki teraz albo jesienią - Komorowski

28.05. Warszawa (PAP) - Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że jeśli kandydatura Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego nie będzie...
Share
d2eo4a2

28.05. Warszawa (PAP) - Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że jeśli kandydatura Marka Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego nie będzie głosowana w czerwcu, będzie to oznaczać przesunięcie obsady stanowiska prezesa NBP na jesień.

"Jeśli chodzi o perspektywę niegłosowania sprawy prezesa Narodowego Banku Polskiego, to chcę zwrócić uwagę, że nierozstrzygnięcie tej kwestii przez Sejm na najbliższym posiedzeniu tak naprawdę oznacza przesunięcie decyzji na jesień. Trzeba mieć tego świadomość. Jeżeli ktoś chce udowodnić, że lepiej dla państwa polskiego, dla NBP, dla bezpieczeństwa polskich pieniędzy jest, aby nie było w tej instytucji stabilizacji kadrowej (...) to ja się z nim po prostu nie zgadzam" - powiedział Komorowski w piątek dziennikarzom.

Odniósł się w ten sposób do słów wicepremiera, prezesa PSL Waldemara Pawlaka, który w piątek ocenił, że sensownym byłoby przełożenie wyboru prezesa NBP na czas po wyborach prezydenckich. Również opozycja - PiS i SLD - uważają, że Komorowski za wcześnie wskazał kandydata na szefa NBP. Przekonują, że taka decyzja powinna zapaść po wyborach prezydenckich.

d2eo4a2

Komorowski podkreślił, że kandydatura Belki nie ma "nadwyrężyć koalicji rządowej PO-PSL". Dodał też, że kandydatura ta "bywa lekko kontestowana przez kolegów partyjnych (z Platformy)".

Podkreślił też, że wskazując kandydata na szefa NBP "wypełnia obowiązki prezydenta, zapewniając instytucjom ważnym dla państwa pełną obsadę personalną".

"Konstytucja oczekuje ode mnie podejmowania decyzji, a nie niepodejmowania decyzji" - powiedział Komorowski.(PAP)

laz/ mrr/ ura/ mow/

d2eo4a2

Podziel się opinią

Share
d2eo4a2
d2eo4a2