Trwa ładowanie...
d3pn7dq

Główny akcjonariusz Bankiera.pl chce zwołania NWZA i wycofania spółki z GPW

26.01. Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV, dominujący akcjonariusz Bankiera.pl, złożył wniosek o zwołanie NWZA spółki. W porządku obrad walnego ma znaleźć się punkt dotyczący podjęcia...

Share
d3pn7dq

26.01. Warszawa (PAP) - MIH Allegro BV, dominujący akcjonariusz Bankiera.pl, złożył wniosek o zwołanie NWZA spółki. W porządku obrad walnego ma znaleźć się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji firmy Bankier.pl i wycofania jej akcji z obrotu na rynku regulowanym - podała firma w komunikacie.

"Zarząd Bankier.pl SA (...) 26 stycznia 2010 roku otrzymał od akcjonariusza dominującego MIH Allegro BV (...) żądanie zwołania przez zarząd Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki i umieszczenia w porządku obrad najbliższego NWZA punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji Bankier.pl SA i wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym" - podał Bankier.pl.

Na dzień 8 stycznia MIH posiadał 6.585.990 akcji firmy Bankier.pl, czyli ok. 91,16 proc.

Pod koniec listopada Allegro wezwało do sprzedaży 850.093 akcji Bankiera.pl, co miałoby zwiększyć udział wzywającego do 100 proc. w kapitale spółki. W ramach wezwania zawarto transakcje na 211.738 akcji. (PAP)

morb/ asa/

d3pn7dq

Podziel się opinią

Share
d3pn7dq
d3pn7dq