Trwa ładowanie...

Godziny dla seniorów. Już wkrótce ograniczenie zostanie zniesione

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który w czwartek został skierowany do konsultacji zakłada, że już od przyszłego tygodnia pożegnamy się z tzw. godzinami dla seniorów.

Godziny dla seniorów. Już wkrótce ograniczenie zostanie zniesioneŹródło: Getty Images
drhjr36
drhjr36

Godziny dla seniorów. Już wkrótce ograniczenie zostanie zniesione

Przypomnijmy, że podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę przejścia do drugiego etapu luzowania ograniczeń - tzw. odmrażania gospodarki. W związku z tym na rządowych stronach opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Nowe przepisy stanowią, że od przyszłego tygodnia w sklepach znikną tzw. godziny dla seniorów.

"W związku z licznymi postulatami w tym zakresie, zrezygnowano od dnia wejścia w życie projektowanego rozporządzenia z tzw. godzin dla seniorów. Podnoszono m.in. że w tych godzinach tworzą się kolejki, co utrudnia zachowanie zasad tzw. dystansu społecznego" - czytamy w uzasadnieniu.

drhjr36

Godziny dla seniorów. Już wkrótce ograniczenie zostanie zniesione

Godziny dla seniorów to okres między godz. 10 a 12, kiedy zakupy mogły robić jedynie osoby w wieku 65 i więcej. Zmiana regulacji oznacza, że od poniedziałku do piątku w godzinach 10-12 zakupy w sklepach będą mogli robić już wszyscy, a nie tylko osoby po 65. roku życia. Zmiana wejdzie w życie od 4 maja.

- Zniesione zostają te "godziny dla seniorów", więc ta liczba godzin w galeriach będzie w całym wymiarze pracy sklepów dostępna - potwierdziła z kolei wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

drhjr36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drhjr36