Trwa ładowanie...
d1cfbhm
25-01-2017 09:31

Gorenje pozyskało 40 mln euro z emisji commercial papers

Warszawa, 25.01.2017 (ISBnews) - Gorenje przeprowadziło emisję commercial papers na łączną kwotę 40 mln euro, podała spółka.

d1cfbhm
d1cfbhm

Data emisji to 24 stycznia br., a data zapadalności papierów to 22 grudnia br. Oprocentowanie 1,3% rocznie jest najniższe w historii spółki, podano w komunikacie.

"Emisja przyczyni się do wysiłków w kierunku dalszego obniżenia wydatków finansowych Grupy Gorenje, a znaczące zainteresowanie commercial papers świadczy o zaufaniu inwestorów do Gorenje" - czytamy w komunikacie.

W pierwszej rundzie, 74 inwestorów złożyło zapisy na commercial papers o wartości 59,5 mln euro. Dokonano redukcji i przydzielono inwestorom papiery o łącznej wartości 40 mln euro.

Celem emisji jest dywersyfikacja finansowania krótkoterminowego, przede wszystkim do sfinansowania działań sezonowych, zgodnie z przejściową dynamiką cash flow, i optymalizacji kosztów finansowania, przypomniano także.

Pośrednikiem w ofercie była firma Alta Invest.

Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Ljubljanie.

(ISBnews)

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm