Trwa ładowanie...
d4n4ojm
14-04-2017 12:50

Gorzów Wlkp./ 27 kwietnia pierwszy przetarg na "tanie działki"

27 kwietnia br. w Gorzowie Wlkp. odbędzie się pierwszy przetarg na działki w ramach miejskiego programu "Tania działka budowlana". Program zakłada 75-proc. bonifikatę przy wykupie działki na własność i ma zachęcać do budowania domów w Gorzowie Wlkp.

Share
d4n4ojm

Jak poinformowała w piątek dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska, pierwszy przetarg obejmie siedem nieruchomości przy ul. Pełczyckiej, ul. Granicznej, ul. Kowalskiego i ul. Ludowej. Łącznie na cele programu miasto przygotowało 108 działek pod budownictwo jednorodzinne.

Z oferty mogą skorzystać gorzowianie i osoby spoza miasta. Preferencyjne warunki zakupu działek mają m.in. ograniczyć zjawisko przenoszenia się gorzowian do sąsiednich gmin, gdzie wielu z nich buduje swoje domy, a także wspierać osoby i rodziny, których nie stać na zakup nieruchomości od dewelopera lub w obrocie wtórnym.

Zgodnie z założeniami programu działki pod budowę domu jednorodzinnego w drodze przetargu nieograniczonego będą oddawane w użytkowanie wieczyste na 99 lat z możliwością wykupu na własność z 75-proc. bonifikatą. Pierwsza opłata za użytkowanie to 15 proc. wylicytowanej ceny działki, płatna przed zawarciem umowy notarialnej.

"Aby skorzystać z bonifikaty, nabywcy będą musieli w ciągu dwóch lat rozpocząć budowę, a w ciągu dwóch następnych zamieszkać w domu i zacząć płacić za niego podatek od nieruchomości. Przez te cztery lata trzeba też wnosić do magistratu opłatę w wysokości 1 proc. ceny, jaką działka osiągnęła podczas licytacji" - wyjaśniła Liberkowska.

d4n4ojm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n4ojm
d4n4ojm