Trwa ładowanie...
d2kv9pg
d2kv9pg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Gorzów Wlkp./ Rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski 2016

Od poniedziałku mieszkańcy Gorzowa Wlkp. mogą oddawać głosy na propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Mają do wyboru 104 inwestycje - przede wszystkim remonty chodników i dróg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kv9pg

Głosowanie potrwa do 5 października br.

Wśród pomysłów zakwalifikowanych do głosowania są też propozycje związane z budową lub renowacją miejsc wypoczynku, terenów rekreacyjnych czy sportowych, a także budową nowych miejsc parkingowych, oświetlenia ulicznego, remonty schodów.

Karty do głosowania można pobrać przy 10 urnach ustawionych w różnych punktach miasta, m.in. w budynkach magistratu i największych galeriach handlowych.

d2kv9pg

W konsultacjach można wziąć udział także za pośrednictwem internetu. Wszelkie informacje nt. zasad głosowania są dostępne na stronie www.gorzow.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2016.

Zgodnie z regulaminem, miasto zostało podzielone na osiem rejonów; do udziału w głosowaniu są uprawnieni gorzowianie, którzy ukończyli 13 lat. Głos można oddać na jedno zadanie, niezależnie od rejonu, w którym się mieszka.

Z każdego z ośmiu rejonów zrealizowana zostanie ta inwestycja, która uzyska największą liczbę głosów. Następne zadania będą wchodziły do budżetu niezależnie od rejonu, do wyczerpania kwoty 2 mln zł, którą władze miasta przeznaczyły na ten cel.

W Gorzowie Wlkp. budżet obywatelski po raz pierwszy zaistniał w 2013 r. Wówczas samorząd rozdysponował na to 1 mln zł na ten cel, rok temu kwota ta była nieznacznie wyższa. W 2014 roku w głosowaniu dot. budżetu obywatelskiego gorzowianie oddali 50 tys. głosów, z których prawie 48 tys. było ważnych.

d2kv9pg

Podziel się opinią

Share

d2kv9pg

d2kv9pg