Trwa ładowanie...

Gowin zapowiada chirurgiczne cięcia w szkolnictwie wyższym

Jarosław Gowin zapowiada chirurgiczne cięcia w szkolnictwie wyższym. Minister nauki i szkolnictwa wyższego spotkał się z przedstawicielami uczelni na pierwszym resortowym Tweetupie. Gowin zaznaczał, że cięcia "uwolnią naukowców i studentów od kajdan biurokratycznych".

Share
Gowin zapowiada chirurgiczne cięcia w szkolnictwie wyższym
Źródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d23hhz8

*Jarosław Gowin zapowiada chirurgiczne cięcia w szkolnictwie wyższym. Minister nauki i szkolnictwa wyższego spotkał się z przedstawicielami uczelni na pierwszym resortowym Tweetupie. Gowin zaznaczał, że cięcia "uwolnią naukowców i studentów od kajdan biurokratycznych". *

Ministerstwo wkrótce przedstawi do konsultacji społecznych projekty nowych rozporządzeń dotyczących Krajowych Ram Kwalifikacji i Polskiej Komisji Akredytacyjnej. - To są dwie największe bariery, które utrudniają życie całemu środowisku akademickiemu - mówił Jarosław Gowin.

Minister zaznaczał, że potrzebna jest nowoczesna, zwięzła, precyzyjna ustawa o szkolnictwie wyższym, którą zaakceptuje środowisko naukowe. Ministerstwo daje sobie trzy lata na jej przygotowanie. Nad dokumentem będą pracowały trzy niezależne zespoły wyłonione w trakcie konkursu zorganizowanego przez resort.

d23hhz8

Podziel się opinią

Share
d23hhz8
d23hhz8