Trwa ładowanie...
pokemon go

Grasz w pokemony? Zobacz, ile można na tym zarobić

Firmy na całym świecie poszukują trenerów pokemon, płacąc ludziom za poszukiwanie rzadkich stworów. Okazuje się, że sprzedawanie kont w popularnej aplikacji może być opłacalnym zajęciem.

Share
Grasz w pokemony? Zobacz, ile można na tym zarobić
Źródło: Eastnews, Fot: Drew Angerer
dxze2s2

Wszyscy są zszokowani, słysząc, że firmy na całym świecie poszukują profesjonalnych trenerów pokemonów i płacą ludziom za chodzenie po mieście w celu poszukiwania rzadkich stworów. Takie oferty zdarzają się nawet w Polsce.

Pojawiły się nawet komentarze, że jest to szczyt lenistwa, ponieważ osoby chcące zagrać w pokemony tak naprawdę robią wszystko, by w tę grę nie zagrać, lecz wolą raczej zapłacić prawdziwymi pieniędzmi za wirtualne konto.

dxze2s2

Zachowanie firm rekrutujących trenerów nie jest wcale pozbawione sensu. Portal Gizmodo informuje, że konta gry Pokemon są sprzedawane w zawrotnych cenach - od kilkuset dol. do nawet 1500 dol. Trzeba przyznać, że to dobry wynik. Zwłaszcza że od premiery aplikacji minęło dopiero kilka tygodni. Za 1500 dol. otrzymamy konto na 21 poziomie, 160 złotych monet, 27 hipermikstur, a także - co podkreśla autor - Magikarpie.

Takie działania są niezgodne z regulaminem gry, ale nie wydaje się, by miało to przekonać sprzedawców lub nabywców do zaniechania swojej działalności.

dxze2s2

Podziel się opinią

Share
dxze2s2
dxze2s2