Trwa ładowanie...
d3q52kl
grill gazowy

Grille sprzedawane w Leroy Merlin niebezpieczne. Spółka informuje UOKiK

Sześć modeli grilli gazowych, sprzedawanych w Leroy Merlin, jest wadliwych. Firma przestrzega przed ich używaniem i zgłasza sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Problem dotyczy modeli  ALTON, KENTON, HUDSON, VENTURA, MURCIA, TOM2
Problem dotyczy modeli ALTON, KENTON, HUDSON, VENTURA, MURCIA, TOM2 (Shutterstock.com, Fot: FotograFFF)
d3q52kl

Jak wynika z informacji przesłanych do UOKiK, sześć modeli gazowych grilli, sprzedanych pomiędzy 1 lutego a 6 kwietnia, została dostarczona ze zbyt krótką końcówką przyłączeniową gazu. Wadliwa końcówka uniemożliwia prawidłowe zmontowanie i podłączenie grilla. Właściwą końcówkę, ze względu na szczelność instalacji, musi zamontować producent urządzenia, lub autoryzowany przedstawiciel.

- Samodzielne montowanie końcówek lub ich modyfikacje przez osoby nieuprawnione, bez dokonania sprawdzenia szczelności, jest niebezpieczne - czytamy w komunikacie skierowanym do klientów sklepu.

    Leroy Merlin
(Leroy Merlin, Fot: Leroy Merlin)

Problem dotyczy modeli ALTON, KENTON, HUDSON, VENTURA, MURCIA, TOM2. Przedstawiciele sieci Leroy Merlin zalecają ich jak najszybszy zwrot i wymianę na sprawne urządzenia.

- Jeśli będą Państwo zainteresowani dalszym korzystaniem z urządzenia, po dostarczeniu towaru do najbliższego sklepu, Leroy Merlin zapewni bezpłatną wymianę końcówki przyłączeniowej na polski standard przez certyfikowany podmiot - informują przedstawiciele sieci.

d3q52kl

Sprawę wadliwych urządzeń, spółka Leroy Merlin zgłosiła do UOKiK.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3q52kl

Podziel się opinią

Share
d3q52kl
d3q52kl