Trwa ładowanie...
grill gazowy
11-04-2018 21:17

Grille sprzedawane w Leroy Merlin niebezpieczne. Spółka informuje UOKiK

Sześć modeli grilli gazowych, sprzedawanych w Leroy Merlin, jest wadliwych. Firma przestrzega przed ich używaniem i zgłasza sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Grille sprzedawane w Leroy Merlin niebezpieczne. Spółka informuje UOKiKŹródło: Shutterstock.com, fot: FotograFFF
d21hgu5
d21hgu5

Jak wynika z informacji przesłanych do UOKiK, sześć modeli gazowych grilli, sprzedanych pomiędzy 1 lutego a 6 kwietnia, została dostarczona ze zbyt krótką końcówką przyłączeniową gazu. Wadliwa końcówka uniemożliwia prawidłowe zmontowanie i podłączenie grilla. Właściwą końcówkę, ze względu na szczelność instalacji, musi zamontować producent urządzenia, lub autoryzowany przedstawiciel.

- Samodzielne montowanie końcówek lub ich modyfikacje przez osoby nieuprawnione, bez dokonania sprawdzenia szczelności, jest niebezpieczne - czytamy w komunikacie skierowanym do klientów sklepu.

Leroy Merlin
Źródło: Leroy Merlin, fot: Leroy Merlin

Problem dotyczy modeli ALTON, KENTON, HUDSON, VENTURA, MURCIA, TOM2. Przedstawiciele sieci Leroy Merlin zalecają ich jak najszybszy zwrot i wymianę na sprawne urządzenia.

- Jeśli będą Państwo zainteresowani dalszym korzystaniem z urządzenia, po dostarczeniu towaru do najbliższego sklepu, Leroy Merlin zapewni bezpłatną wymianę końcówki przyłączeniowej na polski standard przez certyfikowany podmiot - informują przedstawiciele sieci.

d21hgu5

Sprawę wadliwych urządzeń, spółka Leroy Merlin zgłosiła do UOKiK.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d21hgu5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21hgu5