Trwa ładowanie...
d1v71ts

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa centrum finansowym Europy Środkowej

Pozycja Warszawy jako centrum finansowego w Europie Środkowej jest niekwestionowana i przyczynia się do wzrostu zamożności obywateli - twierdzi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d1v71ts
d1v71ts

W Warszawie rozpoczęła się dwudniowa konferencja CEE IPO Summit. Uczestniczą w niej przedstawiciele największych banków, kancelarii prawnych oraz spółek z naszego regionu Europy.

- Konferencja CEE IPO Summit to bardzo ważne wydarzenie dla Warszawy. Przede wszystkim dlatego, że gościmy tutaj przedstawicieli finansów, biznesu, którzy wiążą z Warszawą swoje plany zawodowe. Wszystkie sukcesy osób tutaj obecnych przyczyniają się niewątpliwie do rozwoju Warszawy i do wzrostu jej znaczenia, jako centrum gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej - podkreśliła w środę Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent Warszawy oceniła, że Warszawa jako centrum finansowe jest "katalizatorem rozwoju branży usług finansowych, jak i całego miasta".
- To przyczynia się do wzrostu zamożności obywateli - powiedziała.

Dodała, że Warszawa jest zapleczem biurowym i logistycznym dla firm.
- Koszty biznesowe są tu konkurencyjne nie tylko wobec Londynu czy Frankfurtu, ale również wobec Budapesztu, Pragi czy Wiednia - podkreśliła. Przypomniała, że stolica jest też siedzibą oddziałów niemal wszystkich dużych instytucji finansowych.

d1v71ts

Gronkiewicz-Waltz mówiła o stolicy, jako uczestniku rynku finansowego.
- Finansujemy się całkowicie z rynku kapitałowego poprzez emisję obligacji. Nie mamy żadnej pożyczki komercyjnej w banku - powiedziała.

Podczas konferencji CEE IPO Summit spółki z Europy Środkowo-Wschodniej, które rozważają przeprowadzenie oferty publicznej, będą miały okazję spotkać się ze światowymi inwestorami finansowymi, poszukującymi nowych możliwości rynkowych.

d1v71ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1v71ts