Trwa ładowanie...
d2he01w
d2he01w

Grudziądz/ Blisko 2,3 mln zł na programy aktywizacji bezrobotnych

Blisko 2,3 mln zł na realizację programów dla bezrobotnych uzyskał z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Powiatowy Urząd Pracy w Grudziądzu. W ramach wsparcia zaktywizowanych zostanie prawie 400 osób pozostających bez pracy.
Share
d2he01w

Jak poinformował w czwartek PAP dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu Tomasz Pacuszka, uzyskane środki zostaną rozdysponowane na dwa programy. Prawie 2 mln zł trafią na program specjalny "Mocna Trójka", do którego włączeni zostaną bezrobotni z tak zwanego III profilu pomocy (wymagający szczególnego wsparcia ze strony urzędu i innych instytucji rynku pracy; są to osoby, które nie mają motywacji do podjęcia pracy, a ich kwalifikacje są albo zbyt niskie, albo nie mają ich w ogóle - PAP).

"Projektem +Mocna Trójka+ objętych zostanie 350 bezrobotnych, w tym 70 osób - trójstronnymi umowami szkoleniowymi, 100 osób doposażeniem lub wyposażeniem stanowiska pracy, 120 osób robotami publicznymi oraz 60 osób stażem. Łączny budżet przedsięwzięcia wynosi ponad 4,3 mln zł, w tym wkład własny Powiatowego Urzędu Pracy w Grudziądzu - 2,3 mln zł" - powiedział Pacuszka.

Dyrektor zaznaczył, że wszystkie osoby biorące udział w programie będą mogły korzystać z poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy.

d2he01w

Jak podkreślił, w ramach "Mocnej Trójki" wprowadzone zostaną również "specyficzne elementy wspierające zatrudnienie", jak opłata za pobyt w przedszkolu lub żłobku dziecka osoby uczestniczącej w programie, bon zatrudnieniowy pracodawcy, bon ton (zwrot kosztów związanych z zakupem odzieży poprawiającej wizerunek pracownika) i zakup rowerów dla osób uczestniczących w doposażeniu lub wyposażeniu stanowiska pracy oraz w robotach publicznych.

"Oczywiście jeśli ktoś nie będzie chciał roweru, będziemy zwracać koszty dojazdu. Chodzi o to, by zadowolony był i pracodawca, i pracownik" - wskazał Pacuszka.

Na realizację drugiego programu - tworzenia nowych i przystępowania do istniejących spółdzielni socjalnych - trafi ponad 300 tys. zł. Projektem objętych zostanie 23 bezrobotnych.

d2he01w

Podziel się opinią

Share
d2he01w
d2he01w