Trwa ładowanie...
d1q66g8

Grunty zastępcze na odtworzenie działek

Osoby, które na potrzeby inwestycji
drogowych zostaną pozbawione działek w rodzinnych ogrodach
działkowych, otrzymają grunty zastępcze - zdecydował w piątek
Sejm, odrzucając poprawkę Senatu do ustawy o inwestycjach drogowych.

d1q66g8
d1q66g8

Senacka poprawka nie przewidywała możliwości oferowania w takich przypadkach terenów zastępczych.

O odrzucenie tej poprawki Senatu apelowała przed głosowaniem Zdzisława Janowska (Lewica).
_ Kilkadziesiąt dni temu cieszyliśmy się bardzo, ponieważ przyznaliśmy teren zastępczy działkowcom w sytuacji budowy dróg _- powiedziała. Dodała, że senatorowie jednak odrzucili tę propozycję. _ Dzisiaj stajemy wobec tego samego faktu. Apeluję o odrzucenie tej poprawki Senatu, która mówi, aby nie dawać terenu zastępczego _ - przekonywała.

Wiceminister infrastruktury Radosław Stępień tłumaczył, że nałożenie na Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad obowiązku znalezienia dodatkowych gruntów dla działkowców może wpłynąć na opóźnienia w budowie dróg.

_ GDDKiA to organ, który ma przygotować, realizować i koncentrować się na tym, aby tych dróg było jak najwięcej. Dokładając obowiązek dania nieruchomości zamiennej, nakładamy dodatkowo obowiązki dziś nieracjonalne, nieprzewidywalne _ - powiedział Stępień.

d1q66g8

_ Słusznie możemy domniemywać, że w wielu wypadkach może to budowę dróg opóźnić _ - tłumaczył.

Pod koniec marca Sejm znowelizował ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. Wówczas Sejm przyjął poprawkę PSL, zakładającą, że podmiot, w którego interesie jest likwidacja rodzinnego ogrodu działkowego, musi zapewnić grunt zastępczy na odtworzenie takiego ogrodu. Sejmowa komisja infrastruktury wnosiła jednak o jej odrzucenie.

Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

d1q66g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q66g8