Trwa ładowanie...
d2azpsg

Grupa Kęty w rewizji strategii postawi na wzrost segmentu systemów aluminiowych

Warszawa, 02.08.2016 (ISBnews) - W rewizji strategii do 2020 r. Grupa Kęty uwzględni większy rozwój segmentu systemów aluminiowych. Weźmie także pod uwagę politykę właścicieli w zakresie dywidendy, poinformował członek zarządu Adam Piela.
Share
d2azpsg

"Rozpoczęliśmy prace nad modyfikacją strategii do 2020 r. Na czym ta strategia ma polegać? Na pewno na większym rozwoju segmentu systemów aluminiowych - to jest przyczyna tego, że musimy tę strategię zmodyfikować" - powiedział Piela podczas konferencji prasowej.

"Oczywiście strategie właścicieli co do wypłaty dywidendy również wpływają na poziom kredytu, zadłużenia i na płacone odsetki. To również wkalkulujemy w całą strategię" - dodał członek zarządu.

W związku z pracami nad modyfikacją strategii, spółka zdecydowała już o włączeniu segmentu usług budowlanych oraz segmentu akcesoriów budowlanych do segmentu systemów aluminiowych.

d2azpsg

Aktualizacja strategii ma zostać zaprezentowana przy okazji publikacji prognoz finansowych na 2017 rok.

Grupa Kęty S.A. jest spółką dominującą grupy kapitałowej, która działa w pięciu obszarach biznesowych: produkcji profili aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych, produkcji opakowań giętkich, usług budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcji akcesoriów do montażu okien i drzwi. W 2015 r. miała 2 027,15 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2azpsg

Podziel się opinią

Share
d2azpsg
d2azpsg