Trwa ładowanie...
d2ao4j3
03-03-2016 09:53

Grupa Lotos chce w strategii na 2016-2020 skupić się na efektywności finansowej

Warszawa, 03.03.2016 (ISBnews) - Przygotowywana obecnie strategia Grupy Lotos na lata 2016-2020 będzie zakładała dalszy rozwój segmentu poszukiwań i wydobycia, przy jednoczesnej poprawie efektywności finansowej, podała spółka.

d2ao4j3
d2ao4j3

"Z uwagi na utrzymujące się niekorzystne dla sektora otoczenie makroekonomiczne, w tym wahania koniunktury na rynku surowcowym i gwałtowny spadek cen ropy naftowej, działania segmentu wydobywczego w pierwszej fazie ukierunkowane będą na zwiększenie efektywności i zapewnienie stabilności finansowej segmentu" - czytamy w sprawozdaniu zarządu z działalności w 2015 r.

Grupa Lotos planuje skoncentrować się na kluczowych projektach strategicznych - zagospodarowaniu złoża ropy naftowej B8 i złóż gazowych B4/B6, a także na odzyskaniu kapitału zamrożonego w aktywie podatkowym związanym z projektem zagospodarowania złoża Yme w Norwegii, w oparciu o przepływy finansowe ze złóż Heimdal i Sleipner.

"W ramach realizowanych działań strategicznych planowany jest także szereg projektów mających na celu wzrost efektywności działań, m.in. optymalizacja kosztów działalności, szczególnie w scenariuszu przedłużonego kryzysu na rynku cen ropy, dyscyplina w realizacji projektów oraz doskonałość operacyjna, m.in. poprzez pełne wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów" - czytamy dalej.

Cele wolumenowe (wzrost wydobycia oraz rezerw) będą stanowiły pochodną założonych celów finansowych, podkreślono.

d2ao4j3

Grupa Lotos zakłada, że w segmencie downstream - dzięki realizacji projektu EFRA - będzie jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie rafinerii na świecie, z bardzo wysokimi uzyskami wysokomarżowych produktów.

Na rynku detalicznym działania spółki będą koncentrowały się na optymalizacji sieci stacji paliw, maksymalizacji wolumenu sprzedaży paliw i rozwoju oferty pozapaliwowej. Będzie także kontynuować poszukiwania partnerów do współpracy bądź sprzedaży aktywów oraz wdroży programy związane z innowacyjnością.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 22,7 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d2ao4j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ao4j3