Trwa ładowanie...
d2zbphi
02-11-2015 13:51

Grupa Lotos może dokonać kolejnej akwizycji, skupi się na zyskowności wydobycia

Warszawa, 02.11.2015 (ISBnews) - Grupa Lotos może nabyć kolejne aktywa produkcyjnie, ale już nie w 2015 r. W strategii na kolejne lata spółka skupi się nie na wielkości produkcji, lecz na jej zyskowności, poinformował wiceprezes Zbigniew Paszkowicz.

d2zbphi

"Na ten rok nie będziemy mieli następnej transakcji, ale będziemy aktywni na rynku. Będziemy rozmawiać, czy to o nabyciu złóż produkcyjnych, czy będących na etapie przygotowania do eksploatacji" - powiedział Paszkowicz podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że po nabyciu udziałów w złożu Sleipner spółka nie ma już silnej presji na kolejną transakcję.

Grupa Lotos przygotowuje obecnie strategię na lata 2016-2010. Będzie ona zakładać zwiększanie potencjału wydobywczego, jednak kluczowym parametrem będzie zyskowność.
"Będziemy koncentrować się na zyskowności, a nie na wolumenie. Wolumen będzie elementem nadążającym, a nie podstawowym" - powiedział wiceprezes.

Wskazał, że spółka będzie pracować nad tym, by poziom posiadanych rezerw potwierdzonych i warunkowych nie malał, a był odbudowywany w tempie wyższym niż produkcja.

d2zbphi

Aktualnie Grupa Lotos dysponuje możliwościami produkcji ponad 1 mln ton ekwiwalentu ropy w skali roku. Zasoby potwierdzone (2P) w gestii spółki to 25,7 mln boe w Norwegii, 40 mln boe w Polsce i 76 mln boe na Litwie.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody spółki wyniosły 28,5 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2zbphi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zbphi