Trwa ładowanie...
d3e0rwx

Grupa Murapolu nabyła działkę w Gdyni za 25,75 mln zł netto pod ok. 627 mieszkań

Warszawa, 07.03.2017 (ISBnews) - Grupa Murapol nabyła działkę o powierzchni blisko 5 ha u zbiegu ulic Śmidowicza i Nasypowej w Gdyni o powierzchni ponad 4,85 ha za 25,75 mln zł netto, podała spółka. 

Share
d3e0rwx

"Spółka zależna planuje realizację na nieruchomości projektu deweloperskiego obejmującego budowę ok. 627 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej (PUM) ok. 30 400 m2" - czytamy w komunikacie.

Zakupiona działka posiada prawomocne pozwolenie na budowę i jeszcze w pierwszym półroczu br. rozpoczną się na niej prace budowlane, podano także.

"Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, w naszej ocenie rynek trójmiejski jest regionem oferującym atrakcyjne warunki dla prowadzenia biznesu deweloperskiego. Potwierdzeniem tego jest choćby zainteresowanie klientów mieszkaniami w naszej gdańskiej inwestycji Nowa Morena, którą skomercjalizowaliśmy niemal w 100% w ciągu jednego miesiąca od daty wprowadzenia do sprzedaży" - powiedział prezes Michał Sapota, cytowany w komunikacie.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Murapol zakontraktował sprzedaż 3 042 mieszkań w 2016 roku, co oznacza wzrost o blisko 27% r/r.

(ISBnews)

d3e0rwx

Podziel się opinią

Share
d3e0rwx
d3e0rwx