Trwa ładowanie...
d2uks5q

Grupa PEManagers obejmie akcje spółki lifebrain za 10 mln euro

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - MCI. EuroVentures 1.0 - subfundusz zarządzany przez grupę Private Equity Managers (PEManagers) - zrealizował pierwszą cześć transakcji z lifebrain AG  i obejmie za 10 mln euro połowę przysługujących mu akcji, podał PEManagers. Środki spółka przeznaczy na dalszy rozwój.

Share
d2uks5q

"Dzięki spełnieniu się warunków zawieszających, umowa inwestycyjna zawarta w kwietniu br. między MCI. EuroVentures 1.0 a spółką może być finalizowana. 19 maja fundusz zarządzany przez Grupę PEManagers zrealizował pierwszą transzę inwestycji o wartości 10,13 mln euro i obejmie akcje spółki w ramach podwyższenia kapitału. W sumie fundusz przeznaczy na tę inwestycję 20 mln euro " - czytamy w komunikacie.

Warunkiem wejścia umowy w życie było m.in. podjęcie odpowiednich uchwał przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki, podano także.

"Spółka lifebrain jest kolejną inwestycją funduszu MCI. EuroVentures 1.0 realizowaną w obszarze tzw. digital adaptation w regionie DACH. Za jej profesjonalne przeprowadzenie odpowiadał zespół składający się międzynarodowych specjalistów. Obejmując akcje nowej emisji, zainwestowaliśmy razem z dotychczasowymi i nowymi inwestorami. Nowa inwestycja zapewni nam ekspozycję na bardzo perspektywiczny rynek cyfrowych usług medycznych" - powiedział wiceprezes PEManagers Cezary Smorszczewski, cytowany w komunikacie.

d2uks5q

Środki pozyskane w drodze podwyższenia kapitału zostaną przeznaczone na realizację strategii wzrostu. "Dzięki nowemu inwestorowi i pozyskanemu kapitałowi będziemy w stanie realizować nowe przejęcia i zwiększyć tempo rozwoju naszej platformy" - powiedział CEO lifebrain AG prof. dr Michael Havel.

Lifebrain, z siedzibą w Wiedniu, jest dynamicznie rosnącą platformą konsolidującą podmioty z rynku laboratoriów diagnostycznych. Została założona i jest kierowana przez twórców grupy laboratoryjnej FutureLAB, która stała się częścią europejskiego lidera Synlab.Według doniesień zagranicznej prasy cytującej analityków branżowych, wartość spółki przekracza 100 mln euro, czytamy także.

W I kw. 2015 r. grupa PEManagers wypracowała 20,7 mln zł zysku netto wobec 3,1 mln zł przed rokiem. Tym samym zrealizowała już 40% rocznej prognozy zysku netto, podkreśla firma w komunikacie. Przychody w I kw. tego roku wyniosły 25,2 mln zł, co stanowi 34% wykonania prognozy; zysk EBITDA sięgnął 21,1 mln zł, tj. 37% rocznej prognozy.

Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy Private Equity Managers, inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE. Na koniec 2014 r. aktywa pod zarządzaniem grupy wyniosły 1,71 mld zł (wzrost o 87% r/r).

(ISBnews)

d2uks5q

Podziel się opinią

Share
d2uks5q
d2uks5q