Trwa ładowanie...
d1jy32m

Grupa Recykl zawiesiła prace nad akwizycją producenta wyrobów gotowych

Warszawa, 24.02.2016 (ISBnews) - Grupa Recykl zawiesiła prace nad akwizycją producenta wyrobów gotowych, nie widzi też w tej chwili partnera do integracji poziomej, poinformowali członkowie zarządu. Spółka nadal zakłada, że może przejąć producenta wyrobów gotowych, jednak dotychczasowe rozmowy nie przyniosły pożądanego rezultatu.

Share
d1jy32m

"Mieliśmy na celowniku dwie firmy, z którymi współpracujemy od wielu lat. To są firmy rodzinne i trudno jest dojść do porozumienia, trudno ustalić wycenę i też żadna z tych firm nie chciała nam sprzedać pakietu kontrolnego" - powiedział dyrektor finansowy Grupy Recykl Zbigniew Fleszar podczas konferencji prasowej.

Dodał, że mimo tego spółka nie uważa tematu akwizycji za zamknięty i będzie do tych rozmów wracać. Poszukuje także innych możliwości dywersyfikacji działalności.

Z kolei w zakresie integracji poziomej spółka nie widzi obecnie partnera do potencjalnej akwizycji.

d1jy32m

"Jakiś czas temu zgłaszaliśmy syndykowi, że bylibyśmy zainteresowani zakupem spółki Orzeł w przypadku upadłości likwidacyjnej. Jednak jest realizowana upadłość układowa i na dziś nie widzimy partnera, z którym chcielibyśmy się związać" - powiedział prezes spółki Maciej Jasiewicz.

W krajach sąsiednich spółka nie poszukuje celów akwizycyjnych. "W ostatnim czasie w Niemczech zbankrutowały dwa zakłady, co pokazuje, że ten rynek jest bardzo trudny. Aczkolwiek jesteśmy zainteresowani zakupem masy upadłego, na przykład urządzeń" - dodał prezes.

Spółki z Grupy Recykl prowadzą zbiórkę zużytych opon, wytwarzają granulat gumowy wykorzystywany w wielu dziedzinach gospodarki, a także oferują usługi recyklingu i odzysku zużytych opon oraz w imieniu producentów i importerów opon prowadzą rozliczenia z tytułu opłaty produktowej. Grupa posiada zakłady w Śremie, Krośnie Odrzańskim i Chełmie oraz sieć zbiórki. Spółka jest notowana na NewConnect od stycznia 2011 r.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m